Reklama

Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze. Zgłoszenia trwają do 10 grudnia

Opublikowano:
Autor:

Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze. Zgłoszenia trwają do 10 grudnia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku starostwo wspólnie z Muzeum Kultury Ludowej już po raz czternasty organizuje Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze.


 W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Ich zadaniem jest wykonanie ludowych ozdób choinkowych z bibuły, papieru i słomy: łańcuchów, aniołków, gwiazdek, koszyczków, a także ozdób bożonarodzeniowych oraz akcesoriów kolędniczych, między innymi turoni, masek, gwiazd i szopek.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży ludową tradycją Lasowiaków, zachęcenie jej do samodzielnego poszukiwania wiadomości na ten temat, pobudzenie inwencji twórczej oraz ocalenie od zapomnienia dziedzictwa kultury ludowej naszego regionu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE