Reklama

Powiat stara się o pieniądze na budowę placu zabaw i siłowni obok liceum w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Powiat stara się o pieniądze na budowę placu zabaw i siłowni obok liceum w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI – Będzie to miejsce, gdzie dorośli, ale również matki z dziećmi będą mogli się zrelaksować i spędzić czas na świeżym powietrzu - mówi Józef Kardyś, szef powiatu.

- Mając na uwadze, że społeczność kolbuszowska winna mieć dostęp do aktywnego wypoczynku, złożyliśmy wniosek na budowę Otwartej Strefy Aktywności, która mieścić się będzie przy kolbuszowskim liceum – poinformował starosta kolbuszowski.

W ramach tego zadania powstanie plac zabaw oraz siłownia. Koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 120 tys. zł, przy czym planowana dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 50 tys. zł. Wkład własny powiatu to niecałe 70 tys. zł.

- Aktualnie wniosek złożony przez powiat kolbuszowski poddawany jest ocenie - zaznacza Barbara Żarkowska z działu promocji kolbuszowskiego starostwa.

Przypomnijmy, że wniosek o dotację na budowę trzech stref złożyła także gmina Kolbuszowa. W planach gminy jest budowa dwóch małych Otwartych Stref Aktywności w Kolbuszowej Górnej (przy powstającym w tej chwili boisku wielofunkcyjnym) oraz w Kolbuszowej Dolnej (przy budynku wielofunkcyjnym).

Duża OSA planowana jest na placu zabaw przy ulicy Bora Komorowskiego w Kolbuszowej.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE