Reklama

Powiat kolbuszowski zaprezentuje się na Targach w Krakowie

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski zaprezentuje się na Targach w Krakowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od kilkunastu lat w Krakowie, w miesiącach wakacyjnych, organizowane są Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej.

Każdego roku przedsięwzięcie to jest doskonałym potwierdzeniem żywotności i atrakcyjności sztuki ludowej i cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, jak i licznie odwiedzających Kraków turystów. Źródłem sukcesu i popularności tej imprezy jest niesłabnący entuzjazm prezentujących swoje prace twórców ludowych – stale czerpiących z historii, religii oraz, tak charakterystycznej dla regionu, wielokulturowości. 

W tym roku na scenie pod Wieżą Ratuszową promować się będą miasta i powiaty z Polski, a także Słowacji, Ukrainy, Rumunii i Węgier. Serdecznie zapraszamy do udziału w 41. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej, na Rynku Głównym przy Ratuszu w Krakowie tym bardziej, iż w dniu 25 sierpnia wystąpią zespoły regionalne i kapele z Powiatu Kolbuszowskiego: Kapela Jana Cebuli, Zespół Ludowy Cmolasianie, Kapela Dzikowianie, Zespół Ludowy Górniacy, Kapela Ludowa Widelanie oraz Zespół Pieśni i Tańca Lesiaki z Raniżowa. Na scenie zaprezentuje się również Orkiestra Dęta MDK w Kolbuszowej oraz Mażoretki z Majdanu Królewskiego. Start godz. 14:00.

W programie targów znajdą się oprócz koncertów kapel ludowych, występów zespołów pieśni i tańca liczne konkursy i zabawy. Na krakowskim Rynku będzie też można skosztować przysmaków kuchni regionalnych. 

Organizatorem 41. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie jest Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło, a realizatorem Biuro Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE