Reklama

Reklama

Powiat kolbuszowski. Według ustaleń śledczych, 49-latek molestował ośmioletnią dziewczynkę

Opublikowano: 12 maja 2019 15:30
Autor:

Powiat kolbuszowski. Według ustaleń śledczych, 49-latek molestował ośmioletnią dziewczynkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska prokuratura postawiła zarzuty 49-letniemu mężczyźnie z powiatu kolbuszowskiego. Według ustaleń śledczych, molestował on ośmioletnią dziewczynkę.

Sytuacja miała mieć miejsce w ubiegłoroczne wakacje. Rodzina dziewczynki poinformowała o całej sprawie kolbuszowską prokuraturę.

Dotykał małoletnią

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej 30 kwietnia skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego. 

- Józef M. podejrzany jest o to, że wykorzystując, wynikającą z wieku, bezradność małoletniej poniżej 15. roku życia kilkukrotnie dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej - informuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury. 

Jak dodaje prokurator, te "inne czynności seksualne" polegały m.in. na dotykaniu ręką jej narządów płciowych i całowanie miejsc intymnych. Mężczyzna podejrzany jest również o to,  że usiłował utrwalić telefonem komórkowym obnażone narządy płciowe dziewczynki. 

Jak się okazało, podejrzany jest dalekim krewnym małoletniej.

Sprawa w sądzie

Mężczyzna w toku postępowania przygotowawczego nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Jednak inne dowody zebrane w sprawie, przede wszystkim przesłuchania świadków, pozwoliły na przedstawienie zarzutu podejrzanemu i przesłanie sprawy do sądu. 

- Na majątku podejrzanego zastosowano zabezpieczenie majątkowe w postaci ustanowienia przymusowej hipoteki na nieruchomościach, między innymi celem zabezpieczenia roszczeń odszkodowawczych - nadmienia Kwiatkowska-Brandys.

Za pierwszy z czynów oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, za drugi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Sekielski

    Z jakiej parafii?