Reklama

Powiat Kolbuszowski w Krakowie

Opublikowano: śr, 30 sie 2017 16:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szesnasty dzień 41. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie należał do Powiatu Kolbuszowskiego. To pierwsza prezentacja naszego powiatu na Targach w Krakowie.

Targi trwały od 10 do 27 sierpnia 2017r. Codziennie w samym sercu Krakowa promowały się różne regiony z terenu całej Polski i kraje unii europejskiej.

Dzień Powiatu Kolbuszowskiego w Krakowie rozpoczął korowód dookoła Sukiennic, w którym uczestniczyły wszystkie kapele, zespoły i osoby pokazujące chwilę później na specjalnej scenie dorobek i kulturę naszego regionu, a także Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Wójtowie Gmin: Niwiska - Elżbieta Wróbel i Raniżowa - Władysław Grądziel.

Po uroczystym powitaniu wystąpiły zespoły regionalne i kapele z Powiatu Kolbuszowskiego: Kapela Jana Cebuli, Zespół Ludowy Cmolasianie, Kapela Dzikowianie, Zespół Ludowy Górniacy, Kapela Ludowa Widelanie oraz Zespół Pieśni i Tańca Lesiaki z Raniżowa. Na scenie zaprezentowała się również Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej oraz Mażoretki z Majdanu Królewskiego. Oprócz występów nie zabrakło także stoisk rękodzieła artystycznego, wyrobów ludowych i stoiska z pasieki z pszczelarzami.

Warto było wybrać się do Krakowa i towarzyszyć wszystkim, którzy promowali nasz Powiat Kolbuszowski. Było wyjątkowo, bo uroki naszego powiatu pokazywało i promowało wiele osób i zespołów dbających o podtrzymywanie lokalnych tradycji. 

Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś: „Udział w wydarzeniu organizowanym przez Fundację „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło oraz przez Biuro Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej był dla jego uczestników - mieszkańców Krakowa i Małopolski oraz turystów - niezwykłym przeżyciem. Spotkanie ze sztuką ludową powiatu kolbuszowskiego w dobie nowoczesności to zetknięcie z dorobkiem naszych przodków oraz poznanie naszej wizji ich kulturowego bogactwa. Jestem przekonany, że kto był z nami na Targach Sztuki Ludowej w Krakowie w dniu prezentacji twórców z Powiatu Kolbuszowskiego, to z pewnością uległ jej magii, której cząstkę zabrał ze sobą”.

Cieszy też fakt, że wielu nie tylko mieszkańców Krakowa, ale i turystów w nim będących zatrzymywało się przy naszych stoiskach. Dzięki temu jest duża szansa, że w niedalekiej przyszłości w wolnym czasie przyjadą do naszego powiatu zobaczyć go i przekonać się, jak wiele dobrego pod względem kulturalnym i krajoznawczym nasz powiat oferuje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.