Reklama

Reklama

Powiat kolbuszowski. W 2018 roku zostało zmodernizowanych trzynaście odcinków dróg o łącznej długości 17,228 km

Opublikowano: wt, 13 lis 2018 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak powiedział Józef Kardyś, starosta kolbuszowski, na ostatnim spotkaniu z Markiem Kuchcińskim, Marszałkiem Sejmu, które odbyło się w Kolbuszowej, w naszym powiecie nie ma już dróg żwirowych.

Reklama

Oznacza to, że samorząd wykonał już wszystkie inwestycje dotyczące asfaltowania dróg.

13 odcinków o łącznej długości ponad 17 km, zmodernizowano za kwotę 4 883 649,58 zł oraz dziesięć odcinków chodników dla pieszych o długości 7 km za kwotę 4 200 093,54 zł.

- Zadaniem zarządu drogi zgodnie z ustawą o drogach publicznych jest nie tylko prowadzenie robót inwestycyjnych - mówi dyrektor ZDP w Kolbuszowej. - Bardzo ważną rolę odgrywają sprawy związane z bieżącym utrzymaniem, m.in. prowadzenie akcji przy zimowym utrzymaniu dróg, remonty cząstkowe nawierzchni, utrzymanie poboczy i rowów, utrzymanie oznakowania pionowego - wymienia przedstawiciel zarządu dróg i dodaje, że w ciągu dróg powiatowych zlokalizowane są 33 obiekty mostowe oraz 271 przepustów pod drogami. 

Obiekty te oprócz ciągłego monitorowania wymagają także różnego rodzaju zabiegów remontowych. Przebudowane w latach ubiegłych odcinki dróg, w wyniku długotrwałego użytkowania, będą wymagały wykonania różnego rodzaju zabiegów modernizacyjnych.

 

 

Więcej w aktualnym numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.