Reklama

Powiat kolbuszowski. Promesa o wysokości 650 tysięcy złotych dla naszego powiatu. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Promesa o wysokości 650 tysięcy złotych dla naszego powiatu. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do powiatu kolbuszowskiego trafiło 650 tysięcy złotych z przeznaczeniem na usuwanie klęsk żywiołowych. Na co konkretnie zostaną przeznaczone te pieniądze?

Józef Kardyś, starosta kolbuszowski odebrał promesę na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

 Oznacza to, że do budżetu powiatu kolbuszowskiego trafi 650 tys. złotych. Te pieniądze w 80 proc. pozwolą na odbudowę drogi powiatowej relacji Lipnica – Poręby Dymarskie – Majdan Królewski, w Porębach Dymarskich.

Mowa tu o odcinku liczącym 1700 metrów, biegnącym od Płazówki w kierunku Porąb Dymarskich. Pozostałe 20 procent dotyczące tego zadania zostanie pokryte z budżetu powiatu. Został ogłoszony przetarg na tę inwestycję.

 Równolegle ogłoszony został drugi przetarg obejmujący rozbudowę drogi powiatowej Lipnica – Poręby Dymarskie – Majdan Królewski. Jak wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Eugeniusz Szczebiwilk zadanie to ma polegać na likwidacji niebezpiecznych zakrętów i poprowadzenia nowego odcinka drogi, który liczył będzie ok. 120 metra po nowym śladzie.

Inwestycja  ta odbywać się będzie przy udziale funduszy pochodzących z budżetu powiatu kolbuszowskiego. Na te zadania powiat kolbuszowski przeznaczył kwotę niespełna 929 tysięcy złotych. W przetargach swoje oferty złożyło siedmiu oferentów. Najwyższe z ofert opiewały na ponad 1,1 mln złotych, najniższa na ponad 930 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE