Reklama

Reklama

Powiat kolbuszowski. Mieczysław Burek i Stanisław Wrona otrzymali państwowe odznaczenia dla zasłużonych mieszkańców Podkarpacia

Opublikowano: sob, 7 lip 2018 14:30
Autor:

Powiat kolbuszowski. Mieczysław Burek i Stanisław Wrona otrzymali państwowe odznaczenia dla zasłużonych mieszkańców Podkarpacia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 28 czerwca, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, wręczyła nadane przez Prezydenta RP odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa podkarpackiego.

Wśród odznaczonych z powiatu kolbuszowskiego Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Stanisław Wrona, założyciel i dyrygent Parafialnej Orkiestry Dętej przy kolegiacie w Kolbuszowej oraz emerytowany organista. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został natomiast Mieczysław Burek, przewodniczący rady powiatu.

Wniosek o odznaczenie Mieczysława Burka wpłynął do Prezydenta RP od Stowarzyszenia Podkarpacki Związek Byłych Pracowników PGR (Mieczysław Burek jest na terenie powiatu kolbuszowskiego liderem tego stowarzyszenia). Stowarzyszenie wnioskowało o wyróżnienie za działalność wykraczającą poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną oraz pełną zaangażowania postawę, podkreślając, że nadane odznaczenia są symbolicznym podziękowaniem za wybitne zasługi w działalności na rzecz lokalnej społeczności.

- Odznaczenie jest dla mnie zaskoczeniem, ale bardzo cieszę się z tego, że ktoś docenił moją pracę na rzecz społeczności lokalnej, tj. gminy Raniżów, powiatu kolbuszowskiego i na forum województwa podkarpackiego - mówi Mieczysław Burek, szef kolbuszowskiej rady powiatu. - Myślę, że jest to to duże wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale i dla moich najbliższych - dodał.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Robert

    Podkarpacki Związek Byłych Pracowników PGR ma nową stronę internetową: www.podkarpacie-pgr.pl tam znajdziemy wiele informacji na temat działalności tego Związku.