Reklama

Powiat kolbuszowski. Kolbuszowianin na wakacjach. Gdzie spędza wakacje mieszkaniec naszego powiatu? Byliśmy w biurze podróży.

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Kolbuszowianin na wakacjach. Gdzie spędza wakacje mieszkaniec naszego powiatu? Byliśmy w biurze podróży. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sezon wakacyjny trwa. Jakie kierunki podróży są najmodniejsze? Gdzie się wybiera mieszkaniec naszego powiatu wraz z rodziną?

 

Polska jest piękna, ale pogoda bywa kapryśna. Wystarczy spojrzeć na miniony lipiec, który upłynął w strugach deszczu i pod parasolem. Gdy chodzi o wypoczynek, aura pogodowa ma znaczenie.

W poszukiwaniu miejsc z "gwarantowaną" piękną pogodą ludzie wybierają się do biur podróży.

Grecja w czołówce

- To, gdzie jeżdżą ludzie na wakacje, zależy od osobistych upodobań, ale i zasobności portfela.W dalszym ciągu bardzo popularna jest Grecja oraz Bułgaria. To są tańsze kierunki. Właśnie Bułgaria robi się coraz bardziej popularna. Jej zaletami są przepiękne plaże i dobra pogoda -  wyjaśnia nam właścicielka jednego z biur podróży.  - Z droższych kierunków klienci wybierają słoneczną Hiszpanię. Do gry ostatnio wraca Tunezja, ponieważ to kierunek tani, a bardzo ciekawy, o pewnej, pięknej pogodzie. Do tego mają tam bardzo przyjemne hotele - zachwala pracownik biura podróży.
 

Postanowiliśmy porozmawiać z kimś, kto wakacje spędził w  Grecji.Dlaczego właśnie Grecja?

- Przyznam, że na początku przekonała mnie cena. W porównaniu do Hiszpanii czy Włoch, czy do Lazurowego wybrzeża we Francji, było po prostu sporo taniej. Natomiast jak już pojechaliśmy, to po prostu zakochałam się w tym kraju. W kolejnym roku postanowiliśmy też pojechać do Grecji, tylko w inne miejsce - opowiada mieszkanka Kolbuszowej.

Za pierwszym razem odwiedziła wraz z mężem i dziećmi wyspę Korfu. W tym roku wypoczywali na wyspie Kos.

- Są to całkiem różne od siebie wyspy. Różnią się wszystkim: przyrodą, ukształtowaniem terenu, nawet budownictwem. Korfu to taka spokojna zielona wyspa, natomiast Kos leży u wybrzeży Turcji i bardzo widoczne są na niej wpływy tureckie, które przewinęły się w historii tej wyspy - opisuje kolbuszowianka.

Pysznie i sympatycznie

Co ujmującego może być w Grecji? - Jedzenie jest tam przepyszne.Tamtejsi ludzie są bardzo sympatyczni. Może to wynikać z tego, że południowcy są bardzo otwarci. Zdają sobie też sprawę, że żyją z turystyki i są bardzo przychylni dla turystów. Morze ma niesamowity kolor - zachwyca się nasza rozmówczyni. - Akurat my wyjeżdżamy w maju. W Polsce z pogodą wtedy różnie, a tam jest już bardzo ciepło. Można powiedzieć, że wcześniej zaczynamy lato - dodaje kolbuszowianka.

 

All inclusive?

Czas wakacji to czas relaksu. Jaką opcję wybierają wczasowicze, gdy już zdecydują o miejscu podróży?
- Zdecydowanie wybierają all inclusive! Polacy są wygodni. Wszyscy jeżdżą na all inclusive i latają samolotem. Wybierają takie opcje, gdzie biuro podróży wszystko za nich załatwi i cieszą się czasem wolnym - wyjaśnia nam pracownik biura. (All-inclusive dosłownie znaczy "wszystko w cenie". Oznacza, że w cenie wycieczki oprócz noclegu oraz pełnego wyżywienia wliczone są również wszelkie inne usługi świadczone przez hotel - przypis redakcji).
 
Kiedyś do popularnych kierunków wycieczek zaliczał się Egipt, później z powodu niebezpiecznej sytuacji w tym kraju odwoływano wiele wycieczek. Jak jest teraz?

- Egipt jak najbardziej jest znów popularny. Ciekawostką jest to, że wycieczki do Egiptu bardzo dobrze się sprzedają przez cały rok - dowiadujemy się w biurze podróży. - Natomiast nowym, świeżym kierunkiem jest Albania. Krajobrazowo bardzo podobna do Chorwacji, ale ma zdecydowanie piękniejsze plaże.

 

Rozmawiamy o tych najpopularniejszych i przystępnych cenowo kierunkach. Tymczasem są też klienci, którzy na wycieczkę mogą przeznaczyć większe kwoty. - Drogie kierunki to Afryka, Tajlandia i Dominikana - pada odpowiedź.
 

Hotel z owadami

Nie zawsze oczekiwania wczasowiczów wobec miejsca wycieczki wytrzymują zderzenie z rzeczywistością. Co bywa powodem do rozczarowań i czego dotyczą zdarzające się czasem skargi?

 

- Na pewno trzeba wziąć pod uwagę fakt, że miejscami zakwaterowania są przeważnie hotele klasy turystycznej. Przykładowo Grecja ma dużo niższy standard niż Hiszpania, a co się z tym wiąże, trzygwiazdkowy hotel grecki znacząco odbiega od hiszpańskiego hotelu o tej samej liczbie gwiazdek -  słyszymy wyjaśnienie. Co jeszcze może nie odpowiadać naszym krajanom na urlopie?
 

- Zdarza się, że hotel, w którym zaplanowany jest wypoczynek, czasy świetności ma za sobą. Wiele zależy od kwoty, którą się wydaje - informuje nas przedstawicielka biura podróży. Cena często przekłada się na jakość.

 

Co jeszcze bywa powodem do narzekań?
- Zdarzają się skargi na...owady. Niestety, gdy ktoś wybiera się do ciepłych krajów, powinien przyjąć do wiadomości, że te owady po prostu tam są i żyją z ludźmi. To one są u siebie - uśmiecha się kobieta z biura i zdradza, że wiele nauczonych doświadczeniem biur podróży poleca swoim klientom zabranie do walizki oprócz kapelusza i japonek, również spraye odstraszające owady.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE