Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grupa mieszkańców mówi nie LGBT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grupa mieszkańców mówi nie LGBT  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Idąc za przykładem sąsiedniej gminy, grupa mieszkańców Majdanu Królewskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec ideologii LGBT. Pismo w tej sprawie trafiło na biurko szefa gminy, a także do wiadomości rady.

- Cele tej ideologii godzą w fundamenty porządku społecznego, który jest oparty na małżeństwie rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny. Narusza ona ponadto wolność i autonomię wspólnot religijnych, głównie Kościoła katolickiego - napisali mieszkańcy Majdanu Królewskiego. 

Nie chcą

Grupa z Majdanu uważa, że celem działań propagatorów LGBT jest zniszczenie instytucji małżeństwa i rodziny. - Pod hasłami tolerancji i pokoju aktywiści LGBT profanują symbole katolickie, szydzą z sakramentów i mszy świętej - czytamy w piśmie mieszkańców. 

Jak podkreślają autorzy petycji, opowiadają się oni za dobrem dzieci oraz za instytucją małżeństwa i rodziny rozumianej tak, jak jest to zapisane w polskiej konstytucji. - W związku z tym nie godzimy się na propagowanie agresywnej, kłamliwej i szkodliwej ideologii LGBT - podkreślają. 

Zaznaczają także, iż nie chcą, by do szkół wprowadzono wychowanie seksualne dzieci i młodzieży w myśl standardów światowej organizacji zdrowia. Sprzeciwiają się temu, by na terenie gminy Majdan Królewski w placówkach oświatowych i obiektach publicznych pojawiały się osoby propagujące tę niszczącą ideologię. 

- Zwracamy się do Rady Gminy Majdan Królewski, by podjęła konkretne działania przeciwstawiające się wrogiej ideologii i włączyła się w obronę polskich wartości i polskich rodzin - podsumowali autorzy wniosku. 

Powiat na NIE

Rada Powiatu Kolbuszowskiego, w ubiegłym roku, dołączyła do kilkudziesięciu samorządów, które przyjęły deklarację LGBT. Tylko jeden z radnych nie zagłosował "za". - Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. 

Ostatecznie 14 z 15 obecnych na sali radnych zagłosowało za przyjęciem deklaracji. Jedną z tych osób był Roman Petejko z Cmolasu. - Zagłosowałem na tak, bo takie mam przekonania - powiedział krótko radny. Treść całej deklaracji nie została wtedy odczytana podczas sesji przez przewodniczącego Mieczysława Burka. Nikt z samorządowców nie zabrał też głosu w tej sprawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE