Reklama

Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grupa mieszkańców mówi nie LGBT

Opublikowano: wt, 3 mar 2020 15:38
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grupa mieszkańców mówi nie LGBT - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Idąc za przykładem sąsiedniej gminy, grupa mieszkańców Majdanu Królewskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec ideologii LGBT. Pismo w tej sprawie trafiło na biurko szefa gminy, a także do wiadomości rady.

- Cele tej ideologii godzą w fundamenty porządku społecznego, który jest oparty na małżeństwie rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny. Narusza ona ponadto wolność i autonomię wspólnot religijnych, głównie Kościoła katolickiego - napisali mieszkańcy Majdanu Królewskiego. 

Nie chcą

Grupa z Majdanu uważa, że celem działań propagatorów LGBT jest zniszczenie instytucji małżeństwa i rodziny. - Pod hasłami tolerancji i pokoju aktywiści LGBT profanują symbole katolickie, szydzą z sakramentów i mszy świętej - czytamy w piśmie mieszkańców. 

Jak podkreślają autorzy petycji, opowiadają się oni za dobrem dzieci oraz za instytucją małżeństwa i rodziny rozumianej tak, jak jest to zapisane w polskiej konstytucji. - W związku z tym nie godzimy się na propagowanie agresywnej, kłamliwej i szkodliwej ideologii LGBT - podkreślają. 

Zaznaczają także, iż nie chcą, by do szkół wprowadzono wychowanie seksualne dzieci i młodzieży w myśl standardów światowej organizacji zdrowia. Sprzeciwiają się temu, by na terenie gminy Majdan Królewski w placówkach oświatowych i obiektach publicznych pojawiały się osoby propagujące tę niszczącą ideologię. 

- Zwracamy się do Rady Gminy Majdan Królewski, by podjęła konkretne działania przeciwstawiające się wrogiej ideologii i włączyła się w obronę polskich wartości i polskich rodzin - podsumowali autorzy wniosku. 

Powiat na NIE

Rada Powiatu Kolbuszowskiego, w ubiegłym roku, dołączyła do kilkudziesięciu samorządów, które przyjęły deklarację LGBT. Tylko jeden z radnych nie zagłosował "za". - Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. 

Ostatecznie 14 z 15 obecnych na sali radnych zagłosowało za przyjęciem deklaracji. Jedną z tych osób był Roman Petejko z Cmolasu. - Zagłosowałem na tak, bo takie mam przekonania - powiedział krótko radny. Treść całej deklaracji nie została wtedy odczytana podczas sesji przez przewodniczącego Mieczysława Burka. Nikt z samorządowców nie zabrał też głosu w tej sprawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -1

  Zasmucony

  Nie bądźcie obojętni, gdy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana, ponieważ istotą demokracji jest to, że większość rządzi, ale demokracja na tym polega, że prawa mniejszości muszą być chronione jednocześnie. Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny, bo jeżeli nie, to się nawet nie obejrzycie jak na was, jak na waszych potomków, "jakiś Auschwitz", nagle spadnie z nieba . Turski w Oświęcimiu. Kiedyś zaczęło się od żydów, dzisiaj żydów już u nas brak więc w ich miejsce "grupa mieszkańców" wstawi gejów i lesbijki w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego . Założę się , że nie mają pojęcia co oznacza LGBT.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -16

  poprawny

  Wszystkim oświeconym proponuję wyjazd na postępowy zachód

 • 2 lata temu | ocena +16 / -0

  Johann

  niech sie radni zajma tym jak przyciagnac inwestorow zaoferowac ulgi tereny na inwestycje a nie sluchaja jaksi pisdnietych oszkolomow emerytow co za komuny pierwsi ksiazeczke w zebach niesli a teraz wielkie solidaruchyNiech sie oni swoimi rodzinami zajma

 • 2 lata temu | ocena +31 / -13

  Anna

  Ale Ciemnogrod, a wszystko w imie milosci blizniego domyslam sie....jak przystalo na "porzadnych katolikow" :-)))

 • 2 lata temu | ocena +25 / -9

  Grzegorz Braun

  O, bedzie następna gmina zaznaczona na Atlasie Nienawiści. Świetna promocja.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -0

  Klient_Alkohole_24

  Ja p***e, rada gminy bedzie decydowala co jest moralnie w porzadku. Wy wszyscy do roboty sie wezcie. Ani ladni nie jestescie, ani madrzy. Sklep zamkneliscie porzadnym ludziom, Bolka odwolali, a teraz bedziecie p****w scigali. Co za cyrk