Reklama

Powiat kolbuszowski dostarcza materiał na szycie maseczek

Opublikowano: wt, 31 mar 2020 19:55
Autor:

Powiat kolbuszowski dostarcza materiał na szycie maseczek  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego aktywnie przyłącza się do pomocy w walce z pandemią koronawirusa. W tym celu dostarcza materiał potrzebny do uszycia maseczek ochronnych.

- Z pomocą szycia maseczek przyszły mieszkanki naszego powiatu, które podjęły się wykonania potrzebnych maseczek dla personelu Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Niezbędny materiał wraz z potrzebnymi akcesoriami, w części, dostarczony im został przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego - informuje Barbara Żarkowska, przedstawicielka starostwa w Kolbuszowej.

Akcja szycia maseczek w Kolbuszowej koordynowana jest przez Monikę Bebło oraz Martę Tenderę. Do tej pory w ramach tej akcji uszyto około 7 tysięcy maseczek. Pięć tysięcy już zostało poddanych sterylizacji i przekazano je do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Kolejne poddane zostały sterylizacji.
 
Jednocześnie szycia maseczek podjęły się również panie zrzeszone w Stowarzyszeniu Podkarpackiego Związku Byłych Pracowników PGR z Raniżowa. Inicjatywą tą kieruje Mieczysław Burek, przewodniczący rady powiatu.

  - Przekazany materiał przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego pozwoli, tylko nam, na uszycie około 4 tysięcy maseczek – mówi Mieczysław Burek.

W sumie na uszycie maseczek przekazanych zostało:  
- 244,8 mkw. materiału
- 3 335 mb gumek
- 3 658 mb tasiemek
- 1 000 mb drutu
- 9 000 mb nici
 
Ponadto 450 mkw. flizeliny bezpłatnie dostarczył Andrzej Wojdyło z Kolbuszowej. Akcja szycia maseczek trwa już od około dwóch tygodni i w dalszym ciągu będzie realizowana. Jak zapewniają władze powiatu, kolbuszowskie starostwo w dalszym ciągu będzie pomagał w zakupie materiałów potrzebnych do ich wykonania.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.