Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Dopłaty dla rolników

Opublikowano: ndz, 26 kwi 2020 11:35
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Dopłaty dla rolników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ze względu na trwający stan epidemii zmianie uległ termin na złożenie oświadczenia, potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności, złożonego w roku 2019.

Wspomniane oświadczenia można składać od 2 marca. Pierwotnie termin na złożenie oświadczenia kończył się 15 kwietnia.

- Zgodnie z zapisami ustawy COVID-19, ze względu na zawieszenie końcowego terminu, podpisane oświadczenie potwierdzające brak zmian będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego (epidemii), ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności - mówi Marek Łaptuch, kierownik Biura Powiatowego w Kolbuszowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Jak zaznacza szef kolbuszowskiego oddziału, w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa i konieczność ograniczenia bezpośredniego kontaktu pracowników biur powiatowych z interesantami, ARiMR udostępniła rolnikom wiele możliwości składania oświadczeń. - Można je wysłać pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach - wylicza nasz rozmówca. 

Rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą także zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez internet.

Przyjmowanie wniosków o dopłaty drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, ruszyło 15 marca.

W województwie podkarpackim złożono 14 437 oświadczeń oraz wpłynęło 18 471 wniosków drogą elektroniczną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE