Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI: Chciała sprzedać sukienkę, straciła wszystkie oszczędności

Opublikowano: pt, 22 paź 2021 09:30
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

POWIAT KOLBUSZOWSKI: Chciała sprzedać sukienkę, straciła wszystkie oszczędności  - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakupy poprzez platformy internetowe to dziś już codzienność. Niestety niemal każdego dnia policja odnotowuje przypadki oszukanych osób, właśnie poprzez dokonywanie różnego rodzaju transakcji internetowych. Przestępcy, aby uśpić naszą czujność, coraz częściej wykorzystują argumenty związane z bezpieczeństwem transakcji lub wiarygodnością tożsamości. Zachowajmy czujność, kiedy ktoś wysyła nam nieznany link i prosi o zalogowanie się do naszego konta internetowego.

Policjanci przypominają, że nawet pozornie niewielkie transakcje, mogą narazić nas na duże straty finansowe. Oszustwa dotyczą nie tylko osób, które chcą dokonać zakupów poprzez portale internetowe, ale coraz częściej także osób, które sprzedają różnego rodzaju przedmioty.

Do kolbuszowskiej jednostki wpłynęło kilka zawiadomień złożonych przez osoby, które chcąc sprzedać jakiś przedmiot na popularnych portalach, zostały oszukane.

- Wczoraj, zgłosiła się do nas mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która straciła ze swojego konta, kilka tysięcy złotych. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że wystawiła do sprzedaży na popularnej platformie handlowej sukienkę

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, KPP w Kolbuszowej.

Bardzo szybko jej kupnem zainteresowała się jakaś kobieta, która po krótkiej wymianie korespondencji zdecydowała się na zakup. Kupująca, twierdząc, że pojawia się jej błąd podczas akceptacji zakupu, poprosiła o weryfikację tożsamości kupującej i akceptację płatności za pomocą linka. Po otrzymaniu linka pokrzywdzona zalogowała się, podając dane logowania do swojego internetowego konta bankowego. Kiedy po chwili chciała zalogować się do swojej bankowości elektronicznej, okazało się, że nie ma takiej możliwości.

- Z pomocą pracownika banku odzyskała dostęp do aplikacji, wtedy okazało się, że z jej konta wypłacono kilka tysięcy złotych

- dodała oficer prasowy. 

Policjanci apelują o ostrożność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

    Eryyiol

    Jak trzeba być głupim i naiwnym by dawać się na takie rzeczy nabierać. Tym bardziej że tłucze się ten temat od dłuższego czasu. Najwięcej tego typu oszustów na olx. Ledwo wystawisz przedmiot, po kilku minutach masz już kilku zainteresowanych którzy kontaktują się przez WhatsApp. Okazuje się że nawet nie czytali ogłoszenia. Nie dajcie się nabierać n... Rozwiń