Reklama

Potrzebne są miliony

Opublikowano:
Autor:

Potrzebne są miliony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gdzie w 2017 roku położony zostanie nowy asfalt? Jak powiat wywiązuje się z odśnieżania raniżowskich traktów? - m.in o tym dyskutowano przy okazji wizyty Karola Ozgi, radnego powiatowego, na sesji w Raniżowie.

W sprawach różnych na przedostatnim zebraniu rady głos zabrał radny powiatowy Karol Ozga. Samorządowiec mówił o sprawach bieżących realizowanych przez powiat, a dotyczących gminy Raniżów. Przy tej okazji dużo do powiedzenia mieli też gminni radni i sołtysi. Z ich strony padły pewne sugestie, pytania i prośby. 

Bez pieniędzy gminy
Najważniejszą kwestią omawianą na sesji przez radnego Ozgę były remonty dróg powiatowych na terenie gminy. - W chwili obecnej trwa inwestycja przy drodze powiatowej relacji Korczowiska – Mazury. O nią zabiegali jeszcze poprzedni radni – mówił Karol Ozga, radny powiatowy z Raniżowa. - Droga jest w całości realizowana z pieniędzy zewnętrznych i gmina nie partycypuje w ogóle w wykonaniu tej inwestycji - wyjaśnił. Dwadzieścia procent kosztów inwestycji pokryje powiat, a pozostałe pieniądze będą pochodzić z tak zwanego programu „powodziówek”. - Cieszę się z tego, bo jest to dobra wiadomość dla budżetu gminy, ponieważ cały czas był problem w tym, że jeżeli gminy chciały robić drogi powiatowe, to musiały partycypować koszta inwestycji - podsumował samorządowiec.

Także na wymianę gminnych mostów przyjdzie czas. - Był taki pomysł, żeby przy okazji realizacji drogi Korczowiska - Mazury złożyć wniosek na wykonanie mostu. W tym roku będzie złożony wniosek na Widełkę. Ale wnioski są składane co roku, a mostów jeszcze kilka drewnianych jest - mówił radny Ozga. Powiat kolbuszowski co roku składa wniosek na budowę mostów do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Przygotowuje projekt, a w przypadku jego przyjęcia przez ministerstwo otrzymuje dofinansowanie w wysokości 50 procent.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE