Mia została uprowadzona w sobotę ze swojego domu w Oświęcimiu. Jej matka została zamordowana. Policja podejrzewa, że dziewczynka została uprowadzona przez zabójcę kobiety - obywatela Norwegii. Zwłoki 26-latki odnalazł po południu jej ojciec. Policji pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragedii
Mia została uprowadzona prawdopodobnie przez zabójcę jej mamy
Dziewczynka ma 5 lat i 134 cm wzrostu, rude włosy. Sprawca uprowadzenia może poruszać się pojazdem marki VW Up koloru białego o nr rej. KOS6356A. Śledczy proszą, aby nie podejmować samodzielnych działań, tylko powiadomić policję, ponieważ możemy mieć do czynienia z zabójcą. Osoby, które mają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt pod numerami 995 lub/i 112.Zdaniem portalu Gazeta.pl, matka dziewczynki miała na ciele ranę ciętą, zadaną ostrym narzędziem. Podejrzanym o zabójstwo jest partner kobiety. 25-letni obywatel Norwegii Ingebright G. ma być ojcem dziewczynki. Dziecko przebywało pod opieką matki, która została zamordowana.
AKTUALIZACJA: W sobotę, krótko po godzinie 23, policja poinformowała, że dziecko zostało odnalezione.
Dziewczynka cała i zdrowa została odnaleziona. Dzięki informacjom przekazanym przez @PolskaPolicja pojazd, w którym znajdowała się Mia, został zatrzymany w Danii przez duńskich funkcjonariuszy. Dziękujemy za współpracę i szybkie przekazywanie komunikatu
- napisano w komunikacje
Child Alert. Kiedy zostaje uruchomiony?
Child Alert uruchamiany jest w sytuacjach, kiedy zaginą dzieci i równocześnie zagrożone jest ich życie i zdrowie. Do tej pory w Polsce uruchomiany był zaledwie czterokrotnie. System alarmowy służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci poprzez rozpowszechnianie komunikatów środkami masowego przekazu. Głównym celem programu jest szybsze i sprawniejsze poszukiwanie dzieci.W Europie program funkcjonuje w 16 krajach członkowskich Unii Europejskiej: w Belgii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, we Francji, w Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, na Słowacji i we Włoszech. W naszym kraju system zaczął działać 20 listopada 2013, a za jego wdrożenie jest odpowiedzialny Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji. W przypadku wdrożenia systemu Child Alert działa 30 linii telefonicznych, które są obsługiwane przez 5 operatorów i 5 oficerów Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych. System pozwala także na identyfikację rozmówców i nagrywanie rozmów telefonicznych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.