Reklama

Posypały się mandaty. Kolbuszowscy policjanci ukarali 16 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Posypały się mandaty. Kolbuszowscy policjanci ukarali 16 osób - Zdjęcie główne

Policjanci co wtorek w Kolbuszowej przeprowadzają akcję "Bezpieczny pieszy". | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej sprawdzali wczoraj (wtorek, 7 marca), jak wygląda bezpieczeństwo pieszych w Kolbuszowej. Posypały się mandaty.

Policjanci z KPP w Kolbuszowej wyjaśniają, że akcja „Bezpieczny pieszy” to cykliczne działania realizowane przez kolbuszowskich policjantów w każdy wtorek. Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych oraz egzekwowanie zgodnego z przepisami zachowania. Szczególnym nadzorem w tym dniu policjanci obejmują przejścia dla pieszych.

Wczorajsze działania prowadzone były głównie na terenie Kolbuszowej, ale także w innych miejscach na terenie powiatu kolbuszowskiego. Wzięło w nich udział 6 funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej jednostki.

- Policjanci ujawnili łącznie 20 wykroczeń, nałożyli 16 mandatów karnych, a 4 osoby pouczyli. Zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne. Wśród ukaranych znalazło się m.in. 8 kierujących, którzy przekroczyli prędkość w rejonie przejść dla pieszych

- wylicza kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Policjanci przypominają również, że piesi to grupa najbardziej narażona na poważne obrażenia w przypadku udziału w zdarzeniach drogowych. - Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy od stosowania się obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami oraz samych pieszych - przestrzegają funkcjonariusze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy