Reklama

Postanowiliśmy przyznać samorządom z powiatu kolbuszowskiego plusy i minusy, za realizowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy działania. Zobaczcie sami

Opublikowano: ndz, 6 sty 2019 20:00
Autor:

Postanowiliśmy przyznać samorządom z powiatu kolbuszowskiego plusy i minusy, za realizowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy działania. Zobaczcie sami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejny rok za nami, a tym samym czas na podsumowania. Zapraszamy do naszego subiektywnego przeglądu.

POWIAT KOLBUSZOWSKI

Minus

Za aferę związaną z rezygnacją z funkcji starosty, na dwa dni przed zakończeniem kadencji. Starosta chciał otrzymać świadczenia emerytalne, a jego dwudniowy zastępca miał dostać 15 tys. zł odprawy. Miesięczna odprawa miała trafić również do Józefa Kardysia. Panowie z pieniędzy ostatecznie zrezygnowali, ale niesmak pozostał. 

Plus

Nowa bieżnia, boisko, kort tenisowy, siłownia zewnętrza - powiat w tym roku sporo pieniędzy wydał na budowę obiektów sportowych. Mają one służyć nie tylko uczniom szkół średnich, ale i mieszkańcom w różnym wieku. A jak wiadomo, sport to zdrowie.

GMINA NIWISKA

Minus:

Trakt między Trześnią a Siedlanką jest zbyt wąski i stwarza zagrożenie dla podróżujących. W sytuacji kiedy mijają się dwa samochody, to albo jeden musi zjechać z drogi, albo drugi. Tematyka jest trudna, ponieważ nawet po przyłączeniu po pół metra to nie będzie pobocza.

Plus

Duży plus za przygotowanie sesji on linie. Jako jedyni w powiecie rozpoczęli publikacje transmisji na żywo przed obradami nowej kadencji. Każdego z obradujących, który zabiera głos, słychać bez żadnych zakłóceń. Również głosowanie przebiega bez zarzutów, od razu pojawia się tablica z informacją, kto jak głosował.

 GMINA KOLBUSZOWA

Minus

Kolejny rok mówienia o trudnej sytuacji uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej i kolejny rok bez podjętych konkretnych decyzji. Szkoła, w której mieści się podstawówka, gimnazjum i szkoła średnia, robi się dla swoich wychowanków coraz ciaśniejsza. Problem od kilku lat czeka na rozwiązanie.

Plus

Za wyremontowaną ul. 11 Listopada w Kolbuszowej. To jeden z najładniejszych obecnie traktów w mieście, którego wygląd jest często chwalony przez naszych Czytelników.                  Wprawdzie wyciętych zostało sporo drzew, ale w ich miejscu posadzono nowe. Jest więcej miejsc do parkowania, a kierowcy cieszą się z tego, że tym razem projektant nie postawił na liczne wysepki. 

GMINA RANIŻÓW

Minus

Kadencja nowej Rady Gminy Raniżów wcale nie rozpoczęła się spokojnie. Słowne sprzeczki między radnymi było słychać już na pierwszej sesji, 19 listopada. Do gustu nie przypadł wszystkim samorządowcom wybór Jana Puzio na przewodniczącego nowej rady. Tematów, które budziły kontrowersje, było jednak więcej. Na sesji kilka razy zawrzało. Wszystko wskazuje na to, że nie pierwszy i ostatni raz.

Plus

Gmina Raniżów otrzymała z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 277 tysięcy złotych dotacji. Dzięki pozyskanym pieniądzom w gminie powstanie Dzienny Dom Senior +. Dofinansowanie, które otrzymała gmina, pozwoli na przebudowę oraz wyposażenie pomieszczeń budynku po byłym hotelu na stadionie w Raniżowie, gdzie placówka będzie mieć swoją siedzibę. Placówka ma zacząć działać w 2019 roku.

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI

Minus

"Egzaminu" nie zdała podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych obwodowa komisja wyborcza, która przeprowadzała głosowanie w Brzostowej Górze. Jak się okazało, komisja wydała wadliwie 52 karty do głosowania. Wynik głosowania zakwestionował sołtys Rusinowa, który złożył do tarnobrzeskiego sądu protest wyborczy.  Sąd przyznał rację wnioskodawcy i uznał protest za zasadny.

Plus

Samorząd w Majdanie Królewskim bronił mieszkańców przed podwyżką opłat za odbiór śmieci. Gmina ogłosiła w sumie trzy przetargi na to zadanie. Każdy następny wypadał na tle poprzedniego lepiej. Mimo trzech "podejść" podwyżka opłat o około 30 procent okazała się nieunikniona. Można jednak odnieść wrażenie, że gdyby samorząd miał jeszcze więcej czasu, to ogłosiłby nawet czwarty przetarg. 

 GMINA DZIKOWIEC

Minus

W gminie Dzikowiec nikt nigdy nie był w stanie powiedzieć, kiedy i gdzie odbywają się posiedzenia komisji działających przy radzie gminy. Jawne spotkania, na których przedyskutowywano sprawy ważne dla gminy, pozostawały tajemnicą. Liczymy na to, że w tej kadencji się to zmieni.

Plus

Remont dworu Błotnickich w Dzikowcu to inwestycja, która stała się wizytówką całej gminy. Budynek długo stał bez użytku i zamieniał się w ruinę. Gmina postanowiła jednak, że wyremontuje go i będzie on dumą mieszkańców.

GMINA CMOLAS

Minus

Kłótnia księdza proboszcza Porąb Dymarskich i wójta Cmolasu dotycząca kościoła w Porębach wywołała duże zamieszanie. Obaj mężczyźni zarzucali sobie kłamstwo dotyczące pieniędzy, jakie były przeznaczone na remont zabytkowego kościoła w Porębach. Ksiądz twierdził, że został wprowadzony w błąd, a wójt powiedział na jednym z zebrań sołeckich, że to ksiądz mówi nieprawdę.

Plus

Gmina Cmolas inwestuje w ośrodek zdrowia i chce ściągnąć do siebie specjalistów, którzy świadczyliby usługi dla mieszkańców. Wójt liczy m.in. na ściągnięcie do wyremontowanego obiektu ginekologa. Oby na marzeniach się jednak nie skończyło. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -0

    B

    Zapraszam zobaczyć poziom odśnieżania drogi gminnej w Ostrowach Tuszowskich