Reklama

Popularny sos wycofany ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że w jednej z partii popularnego sosu wykryto alergen, choć etykieta zapewnia, że nie znajduje się on w składzie. Informujemy, jak sprawdzić, czy masz ten produkt w swoim domu.

Inspektor sanitarny wydał publiczne ostrzeżenie, że w jednej z partii produktu może znajdować się gluten. W błąd wprowadza jednak etykieta produktu, która zapewnia, że w składzie nie ma tego alergenu.

Producent poinformował wszystkich odbiorców o konieczności wycofania ze sprzedaży felernej partii, a proces ten monitoruje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Jak rozpoznać wadliwy produkt?

Aby mieć pewność, że posiadasz produkt, który został wycofany ze sprzedaży, wszystkie poniższe informacje muszą pokrywać się z tymi umieszczonymi na etykiecie:

  • Nazwa produktu: Sos czosnkowy 300 g, na etykiecie widnieje informacja „bez glutenu”
  • Numer partii: 16.11.2021 L2.C3
  • Data produkcji: 19.02.2021 r.
  • Data minimalnej trwałości: 16.11.2021 r.
  • Producent: Roleski Sp. j., ul. Spacerowa 181A, Zbylitowska Góra, 33-113 Zgłobice
 

GIS ostrzega, że spożycie produktów z tej partii, może wywołać reakcję alergiczną. Osoby uczulone na gluten powinny zrezygnować ze spożywania powyższego produktu.

Jak objawia się alergia na gluten?

Jest to jeden z najczęściej uczulających alergenów, dlatego warto znać objawy, które mogą o tym świadczyć. Wśród nich występuje biegunka, katar oraz zmiany skórne przypominające atopowe zapalenie skóry (przesuszenie, biały „nalot”).

Uwagę powinny przykuć również wymioty, pokrzywka i wstrząs anafilaktyczny (opuchnięte gardło, łzawienie i zaczerwienienie oczu, ból brzucha, zawroty głowy, niepokój, lęk, drgawki). Jeżeli po spożyciu sosu wystąpiły takie lub podobne objawy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.  

Istnieje też opóźniona reakcja alergiczna, która może początkowo nie być powiązana z glutenem. Objawia się m.in. przez senność, stany depresyjne, zaparcia i silne bóle głowy.

W przypadku dodatkowych pytań konsumenci mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy