Reklama

Ponad setka zwierząt, która trafiła do przystuliska w Kolbuszowej, została oddana do adopcji w 2017 roku

Opublikowano:
Autor:

Ponad setka zwierząt, która trafiła do przystuliska w Kolbuszowej, została oddana do adopcji w 2017 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tylko w ubiegłym roku do kolbuszowskiego przytuliska trafiło ponad sto zwierząt. Koszt opieki nad nimi przekroczył 34 tys. zł.

Już od siedmiu lat w Kolbuszowej funkcjonuje gminne przytulisko dla zwierząt. Usytuowane jest na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ulicy Piłsudskiego.

Każdego roku do przytuliska trafiają bezdomne, porzucone psy, a w uzasadnionych przypadkach także koty. - W 2017 roku gmina opiekowała się 83 psami i 37 kotami. To wzrost w stosunku do 2016 roku o dziewięć psów i dziewięć kotów - poinformował na marcowej sesji Grzegorz Dzimiera, komendant straży miejskiej, który opiekuje się porzuconymi zwierzakami.

W 2017 roku do adopcji zostało oddanych 76 psów i 33 koty.  - Staramy się całą procedurę adopcji uprościć do minimum. Podstawowy warunek jest taki, że pies, który idzie z przytuliska, nie może trafić na łańcuch.To się wiąże dla niego z dużym stresem. W grę wchodzi więc kojec, ewentualnie dobrze ogrodzona posesja - mówił komendant.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE