Reklama

Ponad pół miliona dla kolbuszowskiego szpitala. Na co przeznaczą dotację?

Opublikowano:
Autor:

Ponad pół miliona dla kolbuszowskiego szpitala. Na co przeznaczą dotację?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 650 tys. zł - taką kwotę przeznaczono z budżetu powiatu kolbuszowskiego na potrzeby Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Uchwałę w tej sprawie radni powiatowi podjęli podczas sesji, 26 września.

Szpital w Kolbuszowej otrzyma cztery dotacje. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń i sprzętu medycznego. Jedna z przekazanych dotacji pozwoli również na zakup samochodu do transportu pacjentów Oddziału Nefrologii i Dializoterapii. Na ten cel przeznaczono 87 tys. zł.
Spory zastrzyk gotówki otrzyma Oddział Urologii, do którego trafi nowa aparatura medyczna warta 296 tys. zł. Kolejne 200 tys. zł, decyzją radnych, przeznaczone zostanie na adaptację pomieszczeń na potrzeby Centralnej Sterylizatorni. Natomiast 67 tys. zł pozwoli na zakup myjni endoskopowej.
Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś podkreślił, że kilkutysięczna dotacja, za którą zakupiony zostanie nowy sprzęt medyczny pozwoli na podniesienie jakości świadczonych usług w kolbuszowskim szpitalu. – Oddział Urologiczny, jaki funkcjonuje w naszym szpitalu reprezentuje bardzo wysoki poziom. Przyjmują tam jedni z najlepszych urologów w kraju, dlatego chcemy sukcesywnie doposażać go w nowoczesny sprzęt – mówi starosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE