Reklama

Ponad 8 milionów na stadion w Raniżowie i nie tylko. Radni musieli dołożyć sporo pieniędzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Raniżów

Ponad 8 milionów na stadion w Raniżowie i nie tylko. Radni musieli dołożyć sporo pieniędzy - Zdjęcie główne

Remont kosztować ma ponad 8 milionów złotych. | foto UG Raniżów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowcy z gminy Raniżów zdecydowali, że dołożą z budżetu 2,6 miliona złotych do kosztownej inwestycji związanej m.in. z remontem stadionu sportowego.

Gmina Raniżów przymierza się do dużej inwestycji, jaką jest remont stadionu. Początkowo oferty, jakie złożyły firmy, chcące podjąć się prac, okazały się być dużo droższe niż zakładano.

Raniżowski urząd jakiś czas temu złożył wniosek do Funduszu Polski Ład dotyczący przebudowy i rozbudowy budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Prace obejmują m.in. rozbudowę zaplecza sportowego, przebudowę boiska sportowego, m.in. renowację murawy boiska, budowę bieżni i oświetlenia, budowę zadaszonych trybun sportowych czy montaż odnawialnych źródeł energii.

 - Zadanie przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców, rozwoju infrastruktury kulturalnej i sportowej zachwianej poprzez sytuację epidemiologiczną

- uzasadniała we wniosku gmina.

Z Polskiego Ładu

Dofinansowanie z Polskiego Ładu na ten cel wynosiło nieco ponad 5 milionów złotych. Urząd natomiast miał dołożyć 10 proc. i zrealizować zadanie za około 6 mln zł. 

Gmina po ogłoszeniu przetargu otrzymała dwie oferty. Pierwsza z nich od przedsiębiorcy z Nowego Kamienia, który zadeklarował, że podejmie się prac, ale za ponad 8,5 mln zł. Druga firma, tym razem z Zielonki, zaproponowała około 8,7 mln zł. To o wiele za dużo w porównaniu z tym, co miała do wydania gmina Raniżów.

Dołożyli ponad 2 miliony

Na ostatniej sesji (12 kwietnia) radni jednogłośnie zdecydowali dołożyć 2,6 miliona złotych do inwestycji. Gmina zatem nie unieważniła przetargu i wyłoniła wykonawcę z Nowego Kamienia, który zajmie się pracami za 8 556 495 zł brutto. 

Jak poinformowała Małgorzata Puzio, skarbniczka raniżowskiego urzędu, wysokość dofinansowania z Polskiego Ładu na inwestycję wynosiła 5 310 000 zł. Gmina Raniżów miała do dyspozycji łącznie z wkładem własnym 5 956 495 zł. To jednak nie wystarczyło, stąd decyzja o dołożeniu. Pieniądze, które zdecydowali się dorzucić radni do prac, pochodzą z budżetu urzędu, stąd niepotrzebne było zaciąganie kredytów czy przesunięć w budżecie. 

Prace obejmują zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową i przebudową obiektów stadionu sportowego do piłki nożnej ul. Sportowa 7 w Raniżowie, w tym m.in.:

  • dokumentację projektową dla inwestycji wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę
  • przebudowę budynku
  • dobudowę budynków
  • modernizację płyty boiska piłkarskiego
  • modernizację bieżni sportowej
  • budowę boiska wielofunkcyjnego
  • budowę trybun zewnętrznych dla boiska piłkarskiego
  • budowę kabiny dla zawodników rezerwowych
  • przebudowę placów utwardzonych, chodników czy dojść

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy