Reklama

Pomoc niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: kolbuszowski.pl

Pomoc niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne

Sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony jest dla mieszkańców naszego powiatu. | foto kolbuszowski.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Starostwie Powiatowym działa już od od 2005 roku. W tym czasie skorzystało z niej kilkaset osób.

Wypożyczalnia z powodzeniem od lat służy potrzebującym osobom. W ramach jej działalności mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny. W ubiegłym roku do instytucji wpłynęło 317 wniosków od 197 osób. W sumie wypożyczono 472 sztuki różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego.

Nowy sprzęt

Wypożyczalnia, w miarę posiadanych lub pozyskanych pieniędzy, doposażana jest w nowy sprzęt. W 2020 r., w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE, do wypożyczalni zakupiono 19 sztuk sprzętu za kwotę 64 346 zł. Aktualnie wypożyczalnia dysponuje różnego rodzaju sprzętem rehabilitacyjnym w liczbie 663 sztuk.

Z wypożyczalni mogą skorzystać:

  • Osoby niepełnosprawne, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności oraz zaświadczenie lekarskie o konieczności korzystania z danego sprzętu rehabilitacyjnego.
  • Osoby, które nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, utraciły sprawność organizmu (np. w wyniku wypadku, czy urazu), są w okresie diagnozowania i którym konieczność korzystania z wymienionego sprzętu rehabilitacyjnego (tj. laski, kule, balkoniki, podpórki, ortezy, temblaki)  potwierdził lekarz odpowiednim zaświadczeniem.
    Sprzęt użyczany jest nieodpłatnie na czas określony – 6 miesięcy.
Szczegółowe informacje dotyczące wypożyczalni znaleźć można tutaj

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy