Reklama

Pomniki pod siekierę

Opublikowano:
Autor:

Pomniki pod siekierę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie spore lipy zostaną ścięte. Drzewa rosnące przy ul. Kolejowej w Kolbuszowej, zgodnie z decyzją radnych miejskich, nie są już pomnikami przyrody. Dlaczego?

Jak wyjaśniał podczas czerwcowych obrad Kazimierz Kret, szef referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, dwa rosnące obok siebie drzewa, o których mowa, gniją. Powodem ich złego stanu są... zabiegi pielęgnacyjne, które wykonywane były kilkanaście lat temu lub nawet jeszcze wcześniej. - Konary były kilkakrotnie skracane, co spowodowało powstanie ran, a następnie sprzyjało to rozwojowi chorób grzybowych, prowadzących ostatecznie do znacznego rozwoju zgnilizny pnia - wyjaśniał podczas sesji kierownik Kret, dodając, że tan drzew zagraża bezpieczeństwu ludzi.

Ten argument przekonał radnych miejskich. Samorządowcy zgodzili się jednogłośnie na to, aby lipy nie były już chronione jako pomniki przyrody. Teraz gmina zamierza wystąpić do starosty o zgodę na wycinkę obu drzew.

Więcej w 27 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE