Reklama

Polska wymiera? Spadliśmy do poziomu sprzed programu 500 plus

Opublikowano: pt, 24 kwi 2020 16:39
Autor:

Polska wymiera? Spadliśmy do poziomu sprzed programu 500 plus - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W marcu tego roku urodziło się w Polsce 27 tys. dzieci. Jest to najgorszy wynik od grudnia 2015 r. Pierwszy raz spadliśmy do poziomu sprzed programu 500 plus, na który wydaliśmy do tej pory 100 mld zł.

W marcu tego roku urodziło się 27 tys. dzieci, kiedy w analogicznym okresie roku 2019 - 28,8 tys. Z drugiej strony odnotowano większą liczbę zgonów - 37 tys. wobec 34,1 tys. rok temu. Jak przekonywała rząd, program 500 plus miał być propozycją, która miała podnieść dzietność w Polsce. Demografowie od początku byli bardzo sceptyczni. Z kolei wielu ekonomistów, ale i zwykłych ludzi apelowało o zmianę tego programu i nieobejmowania nim ludzi najbogatszych. Jak pokazują badania najwięcej środków z 500+ trafia do najbogatszych gospodarstw domowych, a najmniej do najbiedniejszych. Jeśli dana rodzina ma dochody na poziomie 200, 300, 400, 500 tys. zł czy 1 mln zł rocznie, bo i takie rodziny są w Polsce, to po co jej dodatkowe wsparcie od rządu.
   CZYTAJ DALEJ >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE