Reklama

Położna Kazimiera Kogut odznaczona za długoletnią służbę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: https://rzeszow.uw.gov.pl/

Położna Kazimiera Kogut odznaczona za długoletnią służbę - Zdjęcie główne

Pani Kazimiera Kogut położna otrzymała 29 listopada 2021 r. złoty medal za długoletnią służbę od Prezydenta RP. | foto https://rzeszow.uw.gov.pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.

Położna Kazimiera Kogut otrzymała 29 listopada 2021 r. złoty medal za długoletnią służbę od Prezydenta RP. 

Kazimiera Kogut położna, położna środowiskowa. Urodziła się 1 sierpnia 1949 w Zabajce.  Ukończyła szkołę medyczną w 1970. Rozpoczęła pracę w szpitalu powiatowym 16 marca 1970 roku w Kolbuszowej na oddziale ginekologiczno- położniczym, gdzie pracowała przez 34 lata.  Od roku 2004 do dzisiaj jest zatrudniona na stanowisku położnej środowiskowej w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Majdanie Królewskim.

Pani Kazimiera Kogut od początku pracy zawodowej w opinii współpracowników uchodzi za osobę niezwykle oddaną swojemu zawodowi, co przejawia się wielkim poświęceniem i zaangażowaniem w kontakcie z pacjentem. W oczach koleżanek uchodzi za wzór do naśladowania. Nie tylko profesjonalnie wykonuje obowiązki położnej, ale nade wszystko jako mentor wskazuje i promuje humanitarny aspekt tego zawodu młodszym położnym.

Panią Kazimierę cechuje nadzwyczaj troskliwe podejście do swoich pacjentek oczekujących dziecka. Nigdy nie szczędziła sił, aby nieść pomoc drugiej osobie. Z ogromną starannością otacza troską matkę i jej nowo narodzone dziecko, zawsze dokładnie tłumacząc każde wątpliwości młodych rodziców.  

Potwierdzeniem jej zaangażowania jest fakt, że jako położna zajmuje się już drugim pokoleniem dzieci swoich pacjentek, znanych jej od niemowlęcia, bo im też fachowo towarzyszyła w przyjściu na świat. To od niej młodzi rodzice uzyskują wskazówki i rady, jak właściwie pielęgnować niemowlę. Jest czułym i empatycznym praktykiem okresu połogowego tak trudnego dla niejednej matki i przerażonego młodego taty. W ich opinii Pani Kazimiera uchodzi za osobę mającą serce na dłoni. Zawsze życzliwie wspiera młodych rodziców, uświadamiając im trudy rodzicielstwa.

- Należy zaznaczyć, iż Kazimiera Kogut pomimo tylu lat w zawodzie do dnia dzisiejszego w pełni oddaje siebie pacjentowi. Wieloletnie doświadczenie, otwartość na drugiego i zwyczajne człowieczeństwo wpływa na efektywność jej działań. Jak sama stwierdza, kocha to co robi. Zatem jest przykładem położnej z powołania

- podkreślają bliscy. 

Odznaczenie zostało przyznane na wniosek dr Ryszard Steca z gminnego samodzielnego ośrodek zdrowia w Majdanie Królewskim, który został poparty  podpisem przez Zbigniewa Chmielowca, posła na Sejm RP, Bogdana Romaniuka, radnego województwa podkarpackiego, Józefa Kardysia, starosty kolbuszowskiego, Jerzego Wilka, wójta gminy Majdan Królewski i Lucynę Kwaśnik, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy