Reklama

Policjantki w plenerze poruszyły temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji

Opublikowano:
Autor:

Policjantki w plenerze poruszyły temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Okres przedwakacyjny to czas wzmożonych działań informacyjno – edukacyjnych, w których uczestniczą również kolbuszowscy policjanci. Funkcjonariusze odwiedzają uczniów powiatu kolbuszowskiego rozmawiając z nimi na temat zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas nadchodzących wakacji. Dziś policjantki rozmawiały na ten temat z kolbuszowskimi licealistami.

Zbliżające się  wakacje to czas wyjazdów, spotkań i wypoczynku. Policjanci przypominają o tym, że czas wolny od nauki nie zwalnia nas od obowiązku przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Właśnie w okresie przedwakacyjnym policjanci odwiedzają uczniów przypominając im zasady bezpiecznego wypoczynku, a także przestrzegając przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami. W piątkowym (14 czerwca) spotkaniu z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej uczestniczyły mł.asp. Beata Chmielowiec i podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza.

Na plenerowym spotkaniu policjantki poruszały m.in. temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. Mówiły także o zagrożeniach związanych z używaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz o możliwych konsekwencjach wynikających nawet z jednorazowego zażycia tego typu środków. Podkreślały, jak ważna jest zasada ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych. Apelowały także o wzajemną troskę o kolegów czy znajomych, z którymi razem spędzamy czas na dyskotekach, imprezach czy w klubie i reagowanie w przypadku, gdy ich zdrowie może być zagrożone.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE