Reklama

Policjanci z Kolbuszowej chcą zakupić nowy wóz. Będzie inny niż pozostałe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Policjanci z Kolbuszowej chcą zakupić nowy wóz. Będzie inny niż pozostałe  - Zdjęcie główne

Inspektor Stanisław Babula, komendant Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, ma w planie zakup samochodu z napędem hybrydowym dla kolbuszowskiej policji. | foto Podkarpacka Policja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wszystkie samorządy zadeklarowały pomoc finansową przy zakupie samochodu dla kolbuszowskiej policji. Jaki wóz planuje zakupić KPP w Kolbuszowej?

Stanisław Babula, komendant Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, zwrócił się do włodarzy z powiatu kolbuszowskiego, z prośbą o pomoc finansową przy zakupie samochodu, który zasili flotę kolbuszowskiej jednostki. Komendant Babula planuje zakup samochodu policyjnego, oznakowanego z napędem hybrydowym. Szacowany koszt takiego pojazdu wynieść miałby 110 tysięcy złotych.

Samorządy dokładają

Połowa kosztów ma być sfinansowana z Programu Modernizacji Policji, natomiast druga część pochodzić ma z dotacji od samorządów. Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, oraz przewodnicząca konwentu wójtów, burmistrza i starosty, nadmieniła, że marszałek województwa dołożyć ma do zakupu radiowozu 15 tys. zł.

Komendant Babula zwrócił się do samorządów z powiatu kolbuszowskiego z prośbą o 40 tys. zł pomocy. Gminy i powiat zadeklarowały pomoc, każda z gmin dołożyć ma proporcjonalnie do liczby swoich mieszkańców. Powiat kolbuszowski zadeklarował, że dorzuci do zakupu 11 tys. zł. Gmina także postanowiły wspomóc zakup w kwotach: Niwiska - 2 900 zł, Cmolas - 3 800 zł, Dzikowiec - 3 200 zł, Raniżów - 3 400 zł i Kolbuszowa - 11 tysięcy złotych. Elżbieta Wróbel podkreśla, że są to wstępne dane i rozrachunki, które gminy i rady muszą jeszcze zatwierdzić. Z oficjalnymi wnioskami ma wystąpić do samorządów Komenda Wojewódzka Policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy