Reklama

Policja szuka złodziei oświetlenia chodnika w Majdanie Królewskim

Opublikowano:
Autor:

Policja szuka złodziei oświetlenia chodnika w Majdanie Królewskim  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina była zmuszona aneksować termin montażu 15 sztuk słupów, ponieważ na kilka dni przed odbiorem zostały one skradzione.

Informację o kradzieży przekazał samorządowcom na ostatniej sesji rady gminy Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. Jak powiedział gospodarz gminy, zakończone i odebrane zostały roboty na zadaniu "Budowa oświetlenia chodnika dla pieszych przy drodze krajowej nr 9 w Majdanie Królewskim". 

 

Odcięli kable

Jak powiedział nam w piątek (10 listopada) włodarz gminy, do kradzieży doszło jeszcze na etapie realizacji inwestycji. Wykonawca zamontował już słupy, ale gmina nie zdążyła gotowego zadania odebrać. - Dwa czy trzy dni przed planowanym odbiorem wykonawca zgłosił nam, że prace są gotowe do odbioru. Niestety słupy, w brutalny sposób, z soboty na niedzielę, skradziono. Odkręcone zostały nakrętki przy podstawach, odcięto też kable i tym sposobem 15 słupów zniknęło - wyjaśnił wójt. Dodał, że kradzież miała miejsce w październiku na odcinku od połowy lasu w Komorowie w kierunku Majdanu Królewskiego, a sprawa została zgłoszona na policję.

 

 

Zdemontowali

- Wykonawca, żeby uruchomić odcinek oświetlenia od Majdanu Królewskiego w kierunku Komorowa, zdemontował lampy na odcinku od stacji paliw BP aż do górki w Komorowie i wstawił je w to miejsce, w którym zostały skradzione - stwierdził wójt Jerzy Wilk i dodał, że wykonawca nie mógł od ręki zamontować skradzionych słupów, ponieważ te słupy robione są na zamówienie i dopiero w połowie stycznia będą dostępne i zostaną zamontowane w pozostałej części. - Tak mamy też zaaneksowaną umowę, jeśli chodzi o oświetlenie - powiedział wójt i dodał, że wartość skradzionych elementów szacowana jest między  20-30 tys. zł.

 

Policja szuka sprawców

Informację o kradzieży słupów potwierdziła nam Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. - W KPP w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży słupów oświetleniowych wraz z lampami znajdujących się wzdłuż chodnika na odcinku od Majdanu Królewskiego do Komorowa - wyjaśnia rzeczniczka kolbuszowskiej komendy i dodaje: - Kradzież zgłoszono 21 października. Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem jej sprawców.

Przypomnijmy, że do kradzieży na terenie budowy inwestycji doszło na terenie naszego powiatu nie pierwszy raz. W ostatnim czasie z placu budowy małej obwodnicy Kolbuszowej zniknęły rury światłowodowe. Kradzież elementów zgłosiła ekipa, która zajmowała się montowaniem światłowodu na terenie budowy drogi od strony Dzikowca. Do kradzieży miało dojść między 16 a 17 października. Nad ustaleniem sprawcy tego przestępstwa również pracują kolbuszowscy policjanci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE