Reklama

Policja poszukuje mężczyzny z portretu pamięciowego. Jest on podejrzewany o oszustwo metodą "na wnuczka"

Opublikowano:
Autor:

Policja poszukuje mężczyzny z portretu pamięciowego. Jest on podejrzewany o oszustwo metodą "na wnuczka" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawa dotyczy powiatu sanockiego, ale mężczyzna może znajdować się na terenie całego Podkarpacia.

20 października do mieszkanki powiatu sanockiego zadzwoniła kobieta  podająca się za żonę jej wnuka. Poinformowała ona staruszkę o wypadku, w którym rzekomo miał uczestniczyć wnuk 84-latki. Następnie rozmowę prowadziła fałszywa policjantka i potwierdzając, że doszło do wypadku. Poleciła, aby kobieta jak najszybciej przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze miały być rekompensatą dla pokrzywdzonych w wypadku i ochronić wnuka kobiety przed pójściem do więzienia. 

Rozmówczyni wywierała presję na starszej kobiecie tłumacząc, że trzeba działać szybko i nikt nie może się o tej sytuacji dowiedzieć. Niestety 84-letnia kobieta uwierzyła oszustce i przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który oczekiwał w umówionym miejscu o ustalonej godzinie.  Mężczyzna, który odbierał gotówkę przedstawił się jako policjant, następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku.   


Na podstawie opisu pokrzywdzonej został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który podając się za policjanta zabrał pieniądze. 
 
Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę na sporządzonym portrecie pamięciowym o kontakt z dyżurnym policji pod numerem alarmowym 997.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE