Reklama

Pogodne rondo w Kolbuszowej Górnej w końcu z tabliczką

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko dziewięć miesięcy trzeba było czekać na zamontowanie tabliczki z nazwą ronda na drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Górnej.

Pogodne Rondo im. Władysława Pogody - to pełna nazwa ronda w Kolbuszowej Górnej. Została ona zatwierdzona przez radnych miejskich uchwałą z 27 sierpnia 2020 roku. 


ZOBACZ TAKŻE: TOP 10. Najczęściej oceniane restauracje i bary w Kolbuszowej i okolicy


Wcześniej, we wrześniu 2019 roku, petycję w tej sprawie, w imieniu mieszkańców sołectwa złożył radny Michał Karkut. Jak uzasadniał, Władysław Pogoda był skrzypkiem i śpiewakiem oraz jedną z najwybitniejszych osobistości polskiego folkloru.

Zaznaczył też, że lokalny artysta zawsze budził pozytywne emocje, dlatego upamiętnienie jego osoby i dorobku artystycznego poprzez nadanie rondu jego imienia wydaje się zasadne. 

W lipcu 2020 roku radny Karkut dopytywał, dlaczego tabliczka z nazwą jeszcze nie została ustawiona na rondzie. Okazało się, że było to niemożliwe, ponieważ uchwała w tej sprawie nie została podjęta. Radni miejscy taki dokument zatwierdzili dopiero miesiąc później - 27 sierpnia 2020 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy