Reklama

Michał Karkut ma pomysł na nazwę nowego ronda w Kolbuszowej Górnej

Opublikowano:
Autor:

Michał Karkut ma pomysł na nazwę nowego ronda w Kolbuszowej Górnej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budowa ronda na krajowej dziewiątce niedługo się zakończy. Zostaje tylko nadać mu odpowiednie imię. W tej sprawie interweniuje radny z Kolbuszowej Górnej.

- Złożyłem w imieniu mieszkańców petycję w sprawie nadania imienia Władysława Pogody nowemu rondu. O tej inicjatywie poinformowałem również członków komisji petycji, skarg i wniosków, która dzisiaj miała swoje posiedzenie - napisał na swoim profilu facebookowym Michał Karkut. 

Radny z Kolbuszowej Górnej zwrócił się do Rady Miejskiej w Kolbuszowej. W swojej petycji prosi o podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy nowo wybudowanemu rondu na drodze krajowej nr 9. Samorządowiec chciałby, aby rondo nosiło nazwę Pogodne Rondo im. Władysława Pogody. 

Karkut uzasadnia, że to postać szczególnie ważna dla lokalnej kultury. Radny przypomina także, że Władysław Pogoda był skrzypkiem i śpiewakiem oraz jedną z najwybitniejszych osobistości polskiego folkloru. Wraz ze swoją kapelą był laureatem wielu nagród i zwycięzcą licznych festiwali. - Wielu z nas spotkało się z jego twórczością podczas lokalnych festynów i dożynek - podkreślił Michał Karkut. 

Samorządowiec nadmienił także, że Władysław Pogoda był osobą wyjątkowo wesołą i radosną. Zaznaczył, że lokalny artysta zawsze budził pozytywne emocje, dlatego upamiętnienie jego osoby i dorobku artystycznego poprzez nadanie rondu jego imienia wydaje się zasadne. 

Dodajmy, że w Kolbuszowej Górnej powstają obecnie dwa ronda: jedno na wspomnianej drodze nr 9, a drugie na drodze wojewódzkiej w kierunku Sędziszowa Małopolskiego. Oba są częścią inwestycji związanej wybudowaniem łącznika o długości ponad kilometra. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE