Reklama

Pogoda Kolbuszowa. IMGW ostrzega przed ulewnymi opadami deszczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva.com

Pogoda Kolbuszowa. IMGW ostrzega przed ulewnymi opadami deszczu - Zdjęcie główne

Przed nami deszczowa pogoda w powiecie kolbuszowskim. | foto Canva.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Synoptycy zapowiadają, że najbliższe dni w powiecie kolbuszowskim będą ciepłe i deszczowe. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed ulewnymi opadami.

Według synoptyków, opady deszczu będą trwać od wtorku (16 maja) od godz. 18 do piątku (19 maja). Przerwa ma nastąpić w sobotę, natomiast następnego dnia, w niedzielę, znowu spadnie deszcz. Mogą wystąpić także majowe burze. Temperatura oscyluje w granicach 18-22 °C.

IMGW prognozuje dla powiatu kolbuszowskiego opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym (od 30 mm do 50 mm). W dzień 17 maja miejscami możliwe burze. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%. Instytut zapowiada, że ostrzeżenie może być kontynuowane.


Źródło: IMGW.pl

Maj ma być bardzo ciepły i okresami gorący szczególnie w zachodniej i południowej Europie. Okresami cieplejsze powietrze będzie docierać do Polski, aczkolwiek jeszcze do 20 maja mogą się miejscami zdarzyć nocne lub poranne przymrozki, zwłaszcza przy gruncie.

Niskie temperatury mogą spowodować poważne uszkodzenia i nawet całkowite zniszczenie upraw, zwłaszcza dla roślin wrażliwych na chłodne warunki. Ogrodnicy i rolnicy stosują różne metody ochrony roślin przed przymrozkami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zastosowanie osłon termicznych, takich jak agrowłóknina lub folia, które zapobiegają utracie ciepła z rośliny i chronią ją przed niskimi temperaturami.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE