Reklama

Podwyżki dla ciężarowych

Opublikowano:
Autor:

Podwyżki dla ciężarowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ostatniej sesji radni ustalili stawki podatku od środków transportowych na 2017 r. Od stycznia opłaty wzrosną. O ile?

Podatek od środków transportowych płacą nieliczni. Wynika to z faktu, że najwięcej jest jednak właścicieli samochodów osobowych. Podatek od środków transportowych obejmuje natomiast pojazdy te rzadziej używane, ważące od 3,5 tony wzwyż.

Od przyszłego roku właściciele samochodów ciężarowych z gminy Majdan Królewski zapłacą wyższy podatek. W większości przypadków będzie to o 50 zł więcej niż w tym roku. Przykładowo właściciele samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 3,5 tony, ale poniżej 5,5 tony w tym roku płacili 600 zł, od stycznia zapłacą 650 zł. Również właściciele balastowych ciągników z naczepą lub przyczepą zapłacą o 50 zł więcej niż w tym roku. Skąd takie różnice? Stawki podatku uchwala rada gminy w granicach zakreślonych przepisami ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Ustawa określa górne i dla niektórych rodzajów pojazdów, dolne granice stawek podatku. Rada gminy może różnicować stawki, uwzględniając w szczególności: wpływ pojazdu na środowisko naturalne, rok produkcji albo liczbę miejsc do siedzenia.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE