Reklama

Podwyżki diet. Sołtysi dostali ponad 20 tysięcy za udział w dwóch sesjach

Opublikowano:
Autor:

Podwyżki diet. Sołtysi dostali ponad 20 tysięcy za udział w dwóch sesjach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ile wyniosły pierwsze diety dla sołtysów i przewodniczących osiedli po wprowadzeniu nowych stawek przez Radę Miejską w Kolbuszowej?

Przed listopadową zmianą sytuacja wyglądała tak, że radny, który jednocześnie pełnił funkcję sołtysa czy przewodniczącego osiedla, dostawał tylko jedną dietę - tę wyższą ustaloną dla radnego. Było to ponad 800 złotych miesięcznie. Z kolei do gospodarzy wsi i osiedli trafiało co miesiąc 438,75 zł. Mowa o kwotach "na rękę". 

Radni miejscy stwierdzili, że trzeba zadbać o sołtysów i radnych, którzy pełnią podwójną rolę - członka Rady Miejskiej w Kolbuszowej i gospodarza wsi. Na sesję trafił projekt uchwały, w którym pojawił się zapis, że taki samorządowiec "dwa w jednym", oprócz diety radnego otrzyma dodatkowe 500 zł miesięcznie za szefowanie w sołectwie. W sumie ponad 1200 zł co miesiąc. Podwyżka nie ominęła także sołtysów i gospodarzy osiedli, którzy radnymi nie są. Dla nich ustalono podwyżkę do 700 zł miesięcznie. 

Jak informuje Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej, w efekcie w grudniu za udział w dwóch sesjach (18 i 30 grudnia) do gospodarzy wsi i zarządów osiedli trafiło łącznie 21 800 zł. Do 12 osób po 1400 zł i do pięciu (będących jednocześnie radnymi) po tysiąc złotych. 
Aktualne wysokości diet:
Przewodniczący rady - 1950 zł
Wiceprzewodniczący rady - 1365 zł
Przewodniczący komisji - 877,50 zł
Radny - 838,50 zł
Sołtys/przewodniczący osiedla - 700 zł (było 438,75 zł)
Radny będący sołtysem - dodatkowe 500 zł (nowość)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE