Reklama

Podsumowanie majowego weekendu na podkarpackich drogach

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie majowego weekendu na podkarpackich drogach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas wydłużonego weekendu, na podkarpackich drogach doszło do 10 wypadków, jedna osoba zginęła, a 12 zostało rannych. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 32 nietrzeźwym kierowcom. Za przekroczenie prędkości funkcjonariusze zatrzymali 76 praw jazdy.

Tegoroczna "majówka" wyglądała zupełnie inaczej, niż w roku ubiegłym. Pandemia i związane z nią ograniczenia sprawiły, że ruch na drogach naszego regionu znacznie się zmniejszył. Ma to swoje przełożenie, także w liczbie zdarzeń drogowych.

- Od 30 kwietnia do 3 maja br., na Podkarpaciu odnotowaliśmy 10 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a 12 zostało rannych. W 2019 roku, w analogicznym okresie, odnotowaliśmy 11 wypadów, w których 16 osób zostało rannych, także jedna poniosła śmierć - powieział oficer prasowy. 

Policyjne patrole sprawdzały nie tylko, w jaki sposób stosujemy się do obowiązujących przepisów dotyczących zakrywania ust i nosa, gromadzenia się i przestrzegania izolacji społecznej, ale także zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na ich pobłażliwość nie mogli liczyć kierowcy, którzy pili wcześniej alkohol. Podczas czterodniowej akcji, policjanci wyeliminowali z ruchu 32 nietrzeźwych kierowców, rok wcześniej było ich 40.

Niestety dla niektórych kierowców mniejsze natężenie ruchu stało się okazją do tego, by lekceważyć obowiązujące przepisy. Podczas tegorocznej "majówki", podkarpaccy policjanci zatrzymali 76 kierowców, którzy stracili prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE