Reklama

Podpisano umowy na przebudowę dróg w gminie Kolbuszowa. Których?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek (25 kwietnia) Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej podpisał umowy z wykonawcami wyłonionymi w przetargu dotyczącego przebudowy trzech dróg gminnych.

 Inwestycja dofinansowana jest z pieniędzy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pierwsze zadanie polega na przebudowie drogi gminnej "Świerczów przez wieś" zlokalizowanej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 875 Mielec-Leżajsk do skrzyżowania z ul. Św. Brata Alberta i ul. Topolową. 

- Droga zostanie przebudowana na dwóch odcinkach będących w złym stanie technicznym o łącznej długości 995 metrów - informują przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, naprawę poboczy gruntowych oraz przebudowę istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych. Koszt robót to kwota ponad 596 tys. zł.

 

Drugie zadanie realizowane będzie w Nowej Wsi, gdzie przebudowana zostanie droga gminna Nowa Wieś-Borek.  Prace rozpoczną się w miejscu zakończenia istniejącej bitumicznej nawierzchni drogi i będą przebiegać na odcinku o długości 684 metrów. Zakres robót uwzględnia poszerzenie korpusu drogi, wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego oraz wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego. Ponadto umocnione zostaną pobocza oraz wykonana nawierzchnia z betonu asfaltowego na zjazdach do posesji. Całkowity koszt wynosi ponad 337 tys. zł.

 

Wykonawcą powyższych zadań  jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drokam z Piaseczna.

Ostatnie zadanie dotyczy przebudowy drogi gminnej ulicy Kasztanowej w Kolbuszowej. Jest to "ulica ślepa", która stanowi dojazd do domów jednorodzinnych. W ramach prac wykonane zostanie korytowanie na całej szerokości projektowanej jezdni, obramowanie jej krawężnikiem oraz wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego.

Zaprojektowano również niewielki plac do zawracania. Wartość zadania to kwota ponad 129 tys. zł, a wykonawcą jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-Via Sp. z o.o.  i Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna "Bruk-Mar".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy