Reklama

PODKARPACIE: Wielomilionowa kara dla doktora Bodnara? Niebawem decyzja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

PODKARPACIE: Wielomilionowa kara dla doktora Bodnara? Niebawem decyzja  - Zdjęcie główne

Działaniom doktora Włodzimierza Bodnara zajął się Rzecznik Praw Pacjenta. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Włodzimierz Bodnar, lekarz z Przemyśla, który zasłynął z tego, że leczył pacjentów chorych na koronawirusa amantadyną, może mieć kłopoty. Co mu grozi? Kto stanął po stronie medyka?

Stosowanie amantadyny w leczeniu COVID-19 zdaniem Rzecznika Praw Pacjenta jest zbiorowym naruszeniem praw pacjenta. Jak informuje serwis korso24.pl, wobec czego z urzędu zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające wobec przychodni Optima w Przemyślu, kierowanej przez doktora Włodzimierza Bodnara.

Rzecznik Praw Pacjenta widzi w niedopuszczonym do leczenia Covid-19 leku liczne zagrożenia, wskazując na brak badań klinicznych, ale także na  stosowanie produktu Viregyt K wobec pacjentów, w tym dzieci, bez pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, często przepisywanego na telefon, bez zbadania pacjenta - informuje portal cowmedycynie.pl

Ponadto rzecznik wystąpił do przychodni Optima w Przemyślu, z prośbą o przekazanie wyjaśnień co do kwestii formalnych, związanych z leczeniem pacjentów. 

- Czy pacjenci są informowani, że stosowanie produktu Viregyt K w przebiegu COVID-19 nie jest wskazane w Charakterystyce Produktu Leczniczego; czy ordynuje się lek dzieciom;  dlaczego lek był ordynowany pacjentom, którzy otrzymali negatywny wynik testu na koronawirusa oraz tym, którzy w ogóle nie mieli wykonanego testu

- czytamy w piśmie skierowanym do prowadzącego przychodnie Włodzimierza Bodnara. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy