Reklama

Podkarpacie. Staruszek oddał oszustom swoje oszczędności

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Staruszek oddał oszustom swoje oszczędności  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mężczyzna padł ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. 83-latek oddał osobom podającym się za funkcjonariusza CBŚ kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci z Krosna prowadzili sprawę oszustwa popełnionego na szkodę mieszkańca jednej z podkrośnieńskich miejscowości.

- Przestępca, podając się za funkcjonariusza CBŚ, zatelefonował do 83-latka. Podczas rozmowy przekonywał, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił o pomoc w operacyjnych działaniach służb.

„Pomoc” polegała na wykonaniu przez seniora przelewu bankowego, dzięki czemu zgromadzone przez niego na koncie pieniądze miały zostać zabezpieczone przed niechybną kradzieżą

- wyjaśniają mundurowi z KMP w Krośnie.

Fałszywy funkcjonariusz przekonał swojego rozmówcę do tego, aby staruszek przelał kilkadziesiąt tysięcy złotych na wskazane konto. Po powrocie do domu 83-latek zdał sobie jednak sprawę, że mógł paść ofiarą przestępstwa. O całym zajściu powiadomił policję. Niestety nie udało się wstrzymać realizacji przelewu. Pieniądze zostały wybrane w placówce bankowej na terenie Warszawy.

- Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że osobą mogącą mieć związek z przedmiotowym przestępstwem jest 23-letnia mieszkanka Warszawy oraz jej 27-letni znajomy.

Według przeprowadzonych ustaleń tuż po realizacji przelewu, kobieta odebrała pieniądze w jednej ze stołecznych placówek bankowych, a następnie przekazała je 27-latkowi - dodają mundurowi.

Kobieta i mężczyzna zostali przesłuchani i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE