Reklama

Podkarpacie. Rzeszowianka została oszukana przez "policjanta"

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Rzeszowianka została oszukana przez "policjanta"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do przestępstwa doszło w miniony piątek, około godziny 11.30. Do pokrzywdzonej na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Oznajmił jej, że uczestniczy w akcji skierowanej przeciwko oszustom.

Przekonał on kobietę, że jej oszczędności są zagrożone i aby je uchronić powinna podjąć pieniądze z banku i przekazać rzekomym policjantom, wpłacając je poprzez wpłatomat. Oszust wskazał kobiecie lokalizację wpłatomatu, z którego powinna skorzystać. Podał jej również kod, którym ma się posłużyć wpłacając pieniądze. 67-latka z Rzeszowa straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kobieta dała się przekonać. Wypłaciła z banku znaczną kwotę pieniędzy w walucie euro. Kierując się przekazywanymi jej na telefon komórkowy instrukcjami pojechała do jednej z galerii. Tam wymieniła pieniądze na złotówki i wpłaciła je we wskazanym wpłatomacie posługując się przekazanym kodem.

- Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta zawiadomiła policjantów. Mimo interwencji funkcjonariuszy przekazu nie udało się już zablokować. To pierwszy przypadek w Rzeszowie, gdy przestępcy posłużyli się taką metodą przekazania wyłudzonych pieniędzy - informuje KMP Rzeszów.

 

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują osób postronnych o swoich działaniach, nigdy też nie żądają przekazania pieniędzy, ani nie pośredniczą w ich przekazywaniu. Do zdemaskowania oszustów wystarczy odrobinę sceptycyzmu i zweryfikowanie opisywanej historii.  Do weryfikacji rozmówcy wystarczy kontakt telefoniczny z policją. Należy jednak pamiętać, aby w przypadku rozmowy telefonicznej skutecznie przerwać połączenie z dzwoniącym oszustem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE