Reklama

Podkarpacie. Po spotkaniu młodych 50 osób z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Po spotkaniu młodych 50 osób z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak wygląda aktualna sytuacja związana z koronawirusem na terenie Podkarpacia? Gdzie stwierdzono ogniska zakażeń. O tym mówi Dorota Gibała, rzecznik wojewódzkiego sanepidu.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy COM Jarosław

Do 16 sierpnia odnotowano łącznie 28 pozytywnych wyników w tym 15 pacjentów i 10 osób personelu trzech osób z kontaktu.  W placówce podjęto niezbędne działania:

 • pacjentów z pozytywnymi wynikami umieszczono na jednym piętrze budynku
 • pacjenci ZOL z negatywnym wynikiem pozostają w dotychczasowej izolacji, traktowani jako  
 • podejrzani o zakażenie koronawirusem SARS CoV-2
 • do opieki nad pacjentami przekierowano personel przebywający aktualnie na urlopach

Szpital im. Ojca Pio  w Przemyślu

Do 19 sierpnia potwierdzono 53 wyników dodatnich w tym  u 21 pacjentów, 21 osób z personelu medycznego oraz 11 osób z kontaktu.
Oddział dermatologii i wewnętrzny został zamknięty. Wstrzymany jest "ruch pacjentów" na oddziale (wypisy i przyjęcia). Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie. Pozostałe osoby z kontaktu przebywają w izolacji.


Ognisko w Kalwarii Pacławskiej

Po Franciszkańskim Spotkaniu Młodych, które odbyło się w dniach 26 lipca - 1 sierpnia, w ognisku odnotowano do tej pory ogółem 50 pozytywnych przypadków:

 • 23 z powiatu przemyskiego,
 • cztery z Przemyśla,
 • dziewięć z powiatu jasielskiego, 
 • cztery z powiatu lubaczowskiego,
 • cztery z Rzeszowa,
 • dwie z Krosna,
 • dwie z powiatu sanockiego
 • po jednej osobie z powiatów jarosławskiego i leskiego),

 w tym 15 zakonników z Klasztoru Franciszkańskiego w Kalwarii Pacławskiej oraz 29 uczestników i 6 osoby z kontaktu


Szpital MSWiA w Rzeszowie

W ognisku  potwierdzono łącznie 17 pozytywnych przypadków w tym u siedmiu pacjentów (jeden zgon) oraz u pięciu osób z personelu medycznego, a także pięciu osób z kontaktu. Przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii.  


Szpital Nr 2 w Rzeszowie

Ogółem potwierdzono dziewięć wyników dodatnich w tym: siedem pozytywnych wśród personelu medycznego oraz dwóch osób z kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego). Wstrzymano przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa. Badania pacjentów i personelu są w toku, 47 osób  ze styczności objętych jest kwarantanną.


Wesele w Rzeszowie

Ognisko wśród uczestników wesela, które się odbyło 1 sierpnia w Rzeszowie. Do dzisiaj potwierdzono w ognisku – 19 osób (12 z Rzeszowa i cztery z powiatu rzeszowskiego i jednej z powiatu jarosławskiego oraz dwóch z powiatu przeworskiego). Łącznie uczestników wesela było 92 i dwie osoby z obsługi. Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną. 


Żłobek w Rzeszowie

14 sierpnia odnotowano wynik pozytywny u matki dziecka uczęszczającego do żłobka na terenie Rzeszowa. Natychmiast poinformowano właściciela placówki, nakazano przeprowadzenie dezynfekcji placówki oraz zalecono bezwzględne stosowanie środków ochrony osobistej dla personelu pracującego w tej grupie dzieci.  

17 sierpnia otrzymano informację o dodatnim wyniku dziecka. Przeprowadzono postępowanie epidemiologiczne ze wszystkimi rodzicami dzieci  i personelem placówki. Ostatnim dniem pobytu dziecka w żłobku był dzień 11 sierpnia. Wszystkie osoby z kontaktu w żłobku objęto kwarantanną. Dzisiaj rozpoczęto badania 25 osób (18 dzieci i siedem osób personelu). W kolejnych dniach badania będą kontynuowane.


Wesele w Stalowej Woli

Ognisko wśród uczestników wesela, które odbyło się w dniu 1 sierpnia w Stalowej Woli. Do dzisiaj potwierdzono 15 zachorowań  w tym 13 wśród uczestników oraz dwóch osób z kontaktu:

 • pięć osób z Tarnobrzegu,
 • trzy osoby z powiatu mieleckiego,
 • dwie osoby z powiatu stalowowolskiego, 
 • dwie osoby z powiatu kolbuszowskiego,
 • dwie osoby z powiatu niżańskiego
 • jedna osoba z powiatu leżajskiego.

Łącznie w weselu uczestniczyło 130 osób.  Osoby z kontaktu  zostały objęte kwarantanną i kierowane na badania,


Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny

Na 18 sierpnia w ognisku potwierdzono dziewięć osób z pozytywnym wynikiem w kierunku SARS – Cov-2. 11 sierpnia otrzymano pozytywny wynik u lekarza pracującego w w/w szpitalu na Oddziale Onkologii Klinicznej i Poradni Chemioterapii oraz pełniącego dyżury w Nocnej Pomocy Lekarskiej w Brzozowie i Sanoku, a także w Szpitalu Sanatorium Uzdrowiskowym ESCULAP w Rymanowie Zdroju.

Ogółem wyniki dodatnie potwierdzono u dwóch pielęgniarek, dwóch ratowników, pielęgniarza oraz czterech lekarzy. Przeprowadzono gruntowną dezynfekcję w Oddziale Onkologii Klinicznej oraz Oddziale Dziecięcym.


Zakład Odzieżowy ALEX w Przeworsku

W ognisku odnotowano łącznie 16 osób z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-CoV-2 w tym u 12 pracowników i czterech osób z kontaktu. W zakładzie zatrudnionych jest 95 pracowników.

Ostatni dzień pracy zakładu Alex – 12 sierpnia. Od 13 sierpnia pracownicy znajdują się na tzw. postojowym. Pierwsze zgłoszenie dodatniego wyniku badania SARS-CoV-2 u pracownika zakładu otrzymano 12 sierpnia. Objęto wówczas kwarantanną siedmioro współpracowników wraz z rodzinami. 17 sierpnia podjęto decyzję o objęciu wszystkich pracowników kwarantanną i przeprowadzeniu u nich badań.

Kwarantanną objęto 368 osób (pracownicy zakładu wraz z domownikami). 20 i 21 sierpnia zostaną przeprowadzone badania u wszystkich pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE