Reklama

Reklama

Podkarpacie. Kolejne kontrole sanepidu. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Opublikowano: 23 lipca 2020 09:11
Autor:

Podkarpacie. Kolejne kontrole sanepidu. Jakie nieprawidłowości stwierdzono? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny podkarpacka gastronomia była pod lupą. "Akcja Lato" trwała od 13 do 19 lipca. Tym razem zakończyło się na karach grzywny za nieprawidłowości.

W poprzedniej, czerwcowej akcji sprawdzono 207 placówek, zaś w lipcowej łącznie 54. Sanepid pojawił się między innymi w obozie harcerskim w Woli Michowej, obozie w stadninie koni w Starym Łukowie, w sklepach spożywczych, kawiarniach itp.

Skontrolowano:

  • 14 restauracji,

  • 2 bary,

  • 2 stołówki,

  • 10 zakładów małej gastronomii (np. food trucki),

  • 4 wytwórnie ciast i lodów,

  • 1 automat do produkcji lodów,

  • 21 innych obiektów żywnościowo-żywieniowych 

Nieprawidłowości dotyczyły między innymi stanu sprzętu, budynku, różnego rodzaju instrukcji. Niektórzy pracownicy zakładów nie posiadali udokumentowanych szkoleń z zakresu higieny, bądź nie mieli zrobionych odpowiednich badań, czy orzeczeń lekarskich.

W zakładach, w których stwierdzono zły stan sanitarno-porządkowy lub inne nieprawidłowości 4 osoby winne stwierdzonych zaniedbań ukarano grzywną w drodze mandatu karnego na łączną kwotę 1 100 zł oraz wydano 6 decyzji administracyjnych nakazujących usunięcie usterek technicznych - informuje sanepid.

Jak informuje Mateusz Radko, przedstawiciel sanepidu w Rzeszowie, w powiecie Kolbuszowskim tym razem nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

 Więcej informacji znajdziesz TUTAJ 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.