Reklama

Podczas tegorocznych Dni Raniżowa wystartuje bieg na 10 km. Jego uczestnicy pobiegną dla Oliwii Chudzik

Opublikowano:
Autor:

Podczas tegorocznych Dni Raniżowa wystartuje bieg na 10 km. Jego uczestnicy pobiegną dla Oliwii Chudzik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niespełna 11-letniej dziewczynki z Woli Raniżowskiej walczy o sprawność.

Oliwia Chudzik uczęszcza obecnie do trzeciej klasy Zespołu Szkół w Woli Raniżowskiej. Dziewczynka urodziła się 18 czerwca 2007 r. jako wcześniak w 25. tygodniu ciąży. Wygrała walkę o życie, lecz w wyniku niedotlenienia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Od wczesnego dzieciństwa porusza się na wózku inwalidzkim. Przebyła wiele operacji. Jest poddawana stałej i systematycznej rehabilitacji, która ma na celu pomóc dziewczynce poruszać się tak, aby mogła kiedyś samodzielnie funkcjonować.

Priorytetem  i najważniejszą potrzebą dla pięknej i uśmiechniętej Oliwki jest  dobra, stała i systematyczna, lecz kosztowna rehabilitacja. Ta waleczna, pokonująca wszelkie trudności dziewczynka, potrzebuje urządzeń pionizujących takich jak:  balkonik, pionizator, łuski ortopedyczne i ortezy.

Bieg dla Oliwii odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca, podczas Dni Raniżowa. Rozpocznie się o godz. 14 na Rynku w Raniżowie, a zakończy w Woli Raniżowskiej.

Oprócz biegu głównego, tego samego dnia o godz. 10 na stadionie w Raniżowie, odbędą się także bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży. Chętni będą się mogli na nie zapisać w szkołach oraz w biurze zawodów tuż przed startem.


Gdzie zapisy?
Zapisy na bieg na 10 km dostępne są online na www.timekeeper.pl do 10 czerwca.
Koszt pakietu startowego wynosi 40 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE