Reklama

„Po prośbie” w NFZ

Opublikowano: wt, 25 paź 2016 05:01
Autor:

„Po prośbie” w NFZ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni gminni po interwencji miejscowego dentysty udali się do Narodowego Funduszu Zdrowia, by wesprzeć działania stomatologa. Czy w przyszłym roku kolejki do dentysty się zmniejszą?

Na sesji (22 września) podjęty został temat gabinetu stomatologicznego w Raniżowie. Adam Charchut, miejscowy dentysta, zwrócił się do radnych z prośbą o wsparcie lecznicy. W piśmie do urzędu napisał, że pacjenci narzekają na coraz dłuższe kolejki do dentysty. Największy problem jest zaś z protezami zębowymi, na które można czekać miesiącami.

Dofinansowanie?
W piśmie, które jeszcze we wrześniu trafiło do rady gminy, stomatolog prosił w imieniu mieszkańców o interwencję. Jak zauważył Charchut, sytuacja nie jest najlepsza, brakuje pieniędzy z NFZ na określone świadczenia. Skutkiem okrojonych funduszy są wydłużające się kolejki do dentysty. Najdłużej czeka się na protezę: „Obecny poziom finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest zdecydowanie niewystarczający i zagraża zamknięciem gabinetu. Niedobory dotyczą głównie finansowania protez zębowych, na które zapotrzebowanie jest największe. Stąd kilkumiesięczny okres oczekiwania na świadczenia protetyczne” – czytamy w piśmie lekarza do samorządowców.

Jak wyjaśnił Charchut we wniosku do rady, stąd pomysł, by to gmina uzupełniła braki w kasie gabinetu i dołożyła z własnego budżetu do pieniędzy z NFZ. Proponowane przez dentystę miesięczne dopłaty z gminy mogłyby wynieść od 2,5 do 3 tys. zł. „Powyższe środki pozwolą na skrócenie oczekiwania na wykonanie protez zębowych, a tym samym na zwiększenie komfortu pacjenta” – argumentował dentysta w piśmie do gminy.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.