PŁYWANIE. Zawodnicy Fregaty wrócili do Kolbuszowej z 10 medalami

PŁYWANIE. Zawodnicy Fregaty wrócili do Kolbuszowej z 10 medalami - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIPływacy kolbuszowskiej Fregaty w pierwszy weekend marca rozpoczęli rywalizację w Podkarpackiej Lidze Pływackiej dla dzieci w wieku 11-12 lat.

W zawodach w Ropczycach (3 marca) udział brało 220 zawodników z 15 podkarpackich klubów z województwa podkarpackiego, m.in. z Dębicy, Mielca, Rzeszowa, Krosna i Tarnobrzega. Kolbuszowski klub reprezentowało 10 zawodników.

Pływacy Fregaty aż 10 razy stawali na podium. Braian Skowroński zdobył dwa złote medale. Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem dowolnym. Został najlepszym zawodnikiem wśród jedenastolatków według punktacji FINA.

Szczepan Wójcik również zgarnął dwa złote medale. Pierwszy na 200 metrów stylem dowolnym, drugi na 100 metrów stylem grzbietowym. Był najlepszym zawodnikiem wśród 12-latków według punktacji FINA.

Mikołaj Wójcik wywalczył srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem zmiennym.

Michał Szostak zdobył srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i brązowy na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

Julia Szklarz wywalczyła srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Nasza sztafeta (11-latków, 4x50m) stylem dowolnym w składzie: Mikołaj Wójcik, Kornelia Woźniak, Julia Szklarz, Braian Skowroński zajęła drugie miejsce.

- Po pierwszej edycji zajmujemy drugie miejsce w punktacji drużynowej – zaznaczał trener Bartosz Pietryka. Na razie więcej punktów zdobył tylko Ikar Mielec. Druga edycja tegorocznej serii PLP dzieci odbędzie się 14 kwietnia w Krośnie.