Reklama

Planowane zabiegi znów są wykonywane w kolbuszowskim szpitalu

Opublikowano: ndz, 31 maj 2020 14:19
Autor:

Planowane zabiegi znów są wykonywane w kolbuszowskim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przed przyjęciem na oddział każdy pacjent ma wykonany test pod kątem koronawirusa. W jednym przypadku wyszedł on dodatni.

- Przepracowaliśmy cały styczeń i połowę lutego. Później zaczęła się pandemia. Cały marzec to była jedna wielka panika w Polsce. Zamykanie szpitali. Zakazy wykonywania zabiegów planowych - mówił Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala, podczas majowej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego. 

 

Brakuje medyków

Jak zaznaczył szef lecznicy, teraz przyszedł czas na powrót do normalności. Wciąż jednak pacjenci niechętnie udają się do szpitala, w obawie przed zakażeniem koronawirusem.

- Rozkręcanie działalności szpitali będzie trwało do pół roku. Później rozpocznie się normalna praca - uważa dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej. 

W rozmowie z nami Zbigniew Strzelczyk przyznaje, że wciąż brakuje ludzi do pracy w szpitalu. Część personelu przebywa na zwolnieniu chorobowym. Inni mają jeszcze opiekę nad dziećmi, których nie mają z kim zostawić. W lecznicy nie pracują również medycy, którzy przyjeżdżali z innych szpitali.

-  Nie korzystamy z lekarzy z zewnętrznych, bo nie możemy tego robić zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia - wyjaśnia dyrektor Strzelczyk. 

W kolbuszowskim szpitalu są już wykonywane zaplanowane zabiegi na oddziale urologii i chirurgii. Pacjenci na nowy termin są umawiani telefonicznie. Pierwszeństwo mają osoby, na których skończyła się kolejka, przed pandemią koronawirusa, jak również przypadki zachorowań, gdzie dochodzi do zagrożenia życia - np. zachorowania na nowotwory.

Pierwszy dodatni

Każdy pacjent, przed przyjęciem na oddział, ma wykonywany tzw. szybki test na Covid-19. Są one robione w namiocie, który został ustawiony przy izbie przyjść. Jak mówi dyrektor Zbigniew Strzelczyk, do tej pory wykonano ich już ponad 300. W jednym przypadku wynik był pozytywny.

- W maju mieliśmy dodatnią pacjentkę, która następnie została przetransportowana na oddział zakaźny. Tam wykonany został test wymazowy, który potwierdził zakażenie koronawirusem - dodaje nasz rozmówca.

Jak już wcześniej ustaliliśmy nieoficjalnie, zakażoną pacjentką jest ponad 90-letnia mieszkanka gminy Raniżów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.