Reklama

Plama oleju na długości 26 kilometrów DK9. Usuwało ją ponad 40 strażaków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Ząbczyk

Plama oleju na długości 26 kilometrów DK9. Usuwało ją ponad 40 strażaków - Zdjęcie główne

Zaangażowanych w usuwanie plamy było w sumie 8 jednostek OSP i jeden zastęp PSP. W sumie - 44 strażaków | foto Kamil Ząbczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 40 strażaków, przeszło cztery godziny trwania akcji i kilkugodzinne utrudnienia na drodze relacji Kolbuszowa - Tarnobrzeg. Taki był bilans wczorajszego (16 grudnia) usuwania plamy oleju na 26-kilometrowym odcinku DK9. Plama oleju miała się również przyczynić do wczorajszego wypadku w Krzątce.

Pierwsze zgłoszenie dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej otrzymał kilkanaście minut po godz. 12. Dotyczyło ono plamy oleju na drodze krajowej numer 9 w Cmolasie.

Szybko okazało się, że plama wykracza poza granicę Cmolasu i ciągnie się od Kolbuszowej, przez Kolbuszową Dolną, Cmolas, Hadykówkę, Majdan Królewski i dalej w kierunku Nowej Dęby. Do działań były dysponowane kolejne zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu kolbuszowskiego. Do pomocy wezwano także piaskarkę z GDDKiA. Pisaliśmy o tym tutaj: Uwaga kierowcy! Nawet kilka godzin utrudnień na drodze relacji Kolbuszowa - Tarnobrzeg [AKTUALIZACJA]

Działania podsumował mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Kobluszowej. W sumie zaangażowanych było 44 strażaków i 9 wozów ratowniczo - gaśniczych. Interweniował jeden zastęp z PSP Kolbuszowa oraz jednostki OSP z: Kolbuszowej Dolnej, Cmolasu, Ostrów Tuszowskich, Lipnicy, Huty Komorowskiej, Krzątki, Wilczej Woli i Woli Raniżowskiej.

Łącznie, plama miała długość około 26 kilometrów. Strażacy usuwali ją przez ponad cztery godziny - od 12 do 16:20. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na trasie Kolbuszowa - Tarnobrzeg i ruchem wahadłowym, prowadzonym w wielu częściach drogi krajowej numer 9.

Kom. Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, poinformowała nas, że policja zajmie się ustaleniem sprawcy.

- Czynności wyjaśniające odnośnie wczorajszych zdarzeń - plamy oleju - będa prowadzone u nas. Będziemy wyjaśniać przyczynę i ewentualnie sprawcę tych zabrudzeń na jezdni

- wyjaśnia funkcjonariuszka.

Rzecznik kolbuszowskiej policji odniosła się również do wczorajszego wypadku samochodowego w Krzątce. Pisaliśmy o tym tutaj: Wypadek w Krzątce. Samochód osobowy wjechał do rowu, ścinając kilka drzew [ZDJĘCIA]

Według informacji przekazanych przez kierowcę, miał on stracić panowanie nad pojazdem na wskutek plamy znajdującej się na drodze. Policja zajmie się ustaleniem okoliczności tego zdarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy