Reklama

Płaca starosty Józefa Kardysia pod znakiem zapytania

Opublikowano:
Autor:

Płaca starosty Józefa Kardysia pod znakiem zapytania  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nadal nie wiadomo, ile zarabiać będzie Józef Kardyś, starosta kolbuszowski. Nad wysokością pensji włodarza powiatu pochylą się niebawem radni.

Obecnie wynagrodzenie szefa powiatu kolbuszowskiego wynosi 5016 zł brutto. Nie jest to jednak kwota, jaka co miesiąc będzie trafiać na konto aktualnie urzędującego starosty Kardysia. Skąd więc ta kwota? Już wyjaśniamy. 

Podczas obrad zwołanych w starostwie 15 listopada, Józef Kardyś zrezygnował z pełnienia funkcji szefa powiatu, a na to stanowisko wybrany został Ryszard Sukiennik. Na tej samej sesji radni podjęli uchwałę dotyczącą zarobków szefa powiatu. Zdecydowali oni, że nowy starosta będzie zarabiał miesięcznie wspomniane 5016 zł brutto. 

- Powołanie nowego starosty, zgodnie z przepisami, niesie za sobą ustalenie dla niego wynagrodzenia - wyjaśnia Stanisław Stec, sekretarz powiatu. - To przyjęte na listopadowej sesji nie odnosi się jednak już do starosty Józefa Kardysia, ale wyłącznie do byłego starosty Sukiennika - dodaje nasz rozmówca. 

Ile więc zarabia miesięcznie Józef Kardyś, którego dwa dni po rezygnacji ponownie wybrano na to samo stanowisko? Tego jeszcze nie wiadomo. Radni w tym miesiącu będą musieli ustalić uposażenie starosty kolbuszowskiego, które będzie obowiązywało z datą wsteczną - od momentu wyboru go na szefa powiatu. 

Przypomnijmy, że przed rezygnacją Józef Kardyś zarabiał miesięcznie 10 445 zł brutto. 

 

 

Zarobki miesięczne brutto

Józef Kardyś (przed ustawową obniżką)

Józef Kardyś (przed rezygnacją)

Ryszard Sukiennik (dwa dni pełnienia funkcji)

Wynagrodzenie zasadnicze:

6000 zł

4800 zł

3600 zł

Dodatek funkcyjny:

1975 zł

1975 zł

10 zł

Dodatek specjalny:

1200 zł

960 zł

722 zł

Dodatek za wysługę lat:

3190 zł

2710 zł

684 zł

Razem:

12 365 zł

10 445 zł

5016 zł

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE