Reklama

Piliśmy skażoną wodę

Opublikowano:
Autor:

Piliśmy skażoną wodę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Woda z sieci na terenie całej gminy nie nadaje się do spożywania. Gmina organizuje punkty poboru wody. - Jak długo to jeszcze potrwa? - pytają mieszkańcy.

Wójt gminy Majdan Królewski wydał w poniedziałek (25 września) komunikat, w którym poinformował mieszkańców, że na terenie całej gminy woda z sieci jest niezdatna do picia. Nie można jej używać do przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw oraz mycia zębów. Nadaje się natomiast do celów sanitarnych. Komunikat został wydany na podstawie zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolbuszowej.  - W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy kontrolę na sieci wodociągowej na terenie gminy Majdan Królewski i wyszły nam przekroczenia mikrobiologiczne. W związku z tym, woda z sieci wodociągowej na terenie gminy Majdan Królewski jest niezdatna do spożycia przez ludzi - poinformowała w poniedziałek Elżbieta Wójcik z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kolbuszowej.

Informacja się rozeszła
Informacja o tym, że wody z sieci nie można spożywać, obiegła gminę w poniedziałek. - O skażeniu wody najpierw dowiedziałem się od znajomego, później zadzwoniła do mnie pani wójt i poinformowała, że wody z kranu pić nie można. Teraz jeżdżą pracownicy gminy i rozwieszają ogłoszenia - powiedział nam Tadeusz Styga, sołtys Komorowa. - Wcześniej wodę normalnie piłem, bo nie było żadnej informacji, że nie można jej spożywać. Liczmy jednak na to, że się nikomu nic nie stanie - dodał.

Próbka ze szkoły
O powodach, dla których komunikat został wydany, mówi nam również włodarz gminy. - Ta decyzja była wynikiem pobrania dwóch próbek. Pierwsza próbka została pobrana w szkole w Komorowie i okazało się, że jest złej jakości. Druga próbka została pobrana w ośrodku zdrowia w Majdanie Królewskim i to ona zdecydowała o tym, że woda z sieci została zdyskwalifikowana na terenie całej gminy - wyjaśnia Jerzy Wilk, włodarz gminy. Wójt zapewnia, że gmina trzyma rękę na pulsie. - Nasze działania skupiają się na tym, żeby przywrócić nasz wodociąg, a wodę do picia dostarczyć najszybciej, jak będzie to możliwe.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE