Reklama

Pijany kierowca był oburzony, że zatrzymała go kolbuszowska policja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Kolbuszowa

Pijany kierowca był oburzony, że zatrzymała go kolbuszowska policja - Zdjęcie główne

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Policjanci zatrzymali go w nocy w Komorowie. | foto KPP Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kontrola drogowa przeprowadzona przez kolbuszowskich policjantów zakończyła się dla kierowcy seata utratą prawa jazdy. Interwencja miała miejsce w Komorowie (gmina Majdan Królewski).

Kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali  kierowcę seata. Do kontroli drogowej doszło w poniedziałek (10 kwietnia) około godz. 2 w Komorowie. 

- Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy byli wyraźnie zdenerwowani faktem zatrzymania do kontroli. Policjanci wyczuli od kierowcy alkohol

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

 

Oficer prasowy dodaje, że 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało w jego organizmie 1,18 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja podkreśla, że będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione; nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury; mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi; możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie, senni; następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

- To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych

- apelują mundurowi i dodają:

- Apel kierujemy również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy, którzy widząc, że kierowca spożywający wcześniej alkohol wsiada za kierownicę nie reagują, przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy