Reklama

Piją, palą, śmiecą i przeklinają. Problem powtarzający się na placach szkolnych i placach zabaw znajdujących się na terenie gminy Raniżów

Opublikowano:
Autor:

Piją, palą, śmiecą i przeklinają. Problem powtarzający się na placach szkolnych i placach zabaw znajdujących się na terenie gminy Raniżów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mateusz Niemczyk, samorządowiec z Raniżowa, po raz kolejny zwraca urzędnikom uwagę na Sprawę mają załatwić kamery.

Radny poruszył temat podczas jednej z ostatnich sesji. - Chciałbym wrócić do tematu, który był poruszany na ostatniej sesji, ale z tego, co zauważyłem, został zbagatelizowany, a sytuacja się nasila - stwierdził Mateusz Niemczyk. Radny odczytał też pismo, które 25 lipca wystosował do wójta gminy oraz do wiadomości kolegów i koleżanek z rady. - W związku z coraz częstszym i niewłaściwym korzystaniem z placów publicznych (place szkolne, osiedlowe place zabaw na os. Skotnia), polegającym na spożywaniu na ich terenie alkoholu, paleniu używek, pozostawianiu śmieci w miejscach do tego niewyznaczonych, korzystaniu z huśtawek po kilka dorosłych osób jednocześnie, głośnym, niecenzuralnym słownictwie, nocnych krzykach i wprowadzania psów, zaczepiania dzieci i innych patologicznych zachowaniach, zwracam się ponownie o sporządzenie regulaminu korzystania z wyżej wymienionych placów, co sugerowali wzywani niejednokrotnie policjanci - wyjaśnił w piśmie radny Mateusz Niemczyk.

Mieszkańcy sprzątają sami

Samorządowiec zawnioskował też w piśmie o regularne sprzątanie, wymianę worków na śmieci w koszach oraz o cykliczne koszenie trawy. - Obecnie wykonują to sami mieszkańcy osiedla, a jest to zadaniem własnym gminy - podkreślił. Jak dodał, temat regulaminów korzystania z placów zabaw i placów szkolnych poruszał niejednokrotnie na komisjach gminnych oraz na sesji Rady Gminy Raniżów 28 czerwca 2018 roku. -  Na dzień dzisiejszy, brak jest jakichkolwiek działań ze strony urzędu gminy, a patologiczne zachowania nasilają się w ostatnim czasie - stwierdził.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE